“Наше місто” Дніпро – Безкоштовне перенавчання переселенців коштом ООН

57

У Дніпрі стартувало безкоштовне перенавчання переселенців коштом ООН - Наше Місто

У рамках реалізації Програми ООН з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу в Дніпропетровській області реалізовується проект з безкоштовного навчання внутрішньо переміщених осіб для отримання часткових кваліфікацій та трудоустройства на підприємствах Дніпра, повідомляє сайт «Наше місто» із посиланням на прес-службу міськради.

Для перенавчання було сформовано шість груп за 5-ма робітничими професіями (електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, оператор поштового зв’язку, контролер-касир, парикмахер) у складі 76 осіб з числа внутрішньо переміщених. Сьогодні, 9 серпня, стартувало навчання більшості груп, яке триватиме до кінця серпня.

«Гарний і важливий проект стартував під егідою ООН. Це досить інтенсивний курс навчання, розрахований на три тижні. За цей час люди зможуть опанувати часткову кваліфікацію тією чи іншою професією. Здобувши відповідний сертифікат, вони зможуть влаштуватися на роботу в нашому місті. Під час старту навчання присутні сьогодні і роботодавці. Вже є домовленість, що кожен учасник перенавчання буде трудоулаштований. До Дніпра прибуло багато переселенців і, щоб їм улаштуватися на роботу, необхідне таке перенавчання, здобуття часткової кваліфікації, зокрема йдеться про робітничі професії, які нині дуже затребувані. Місто це добре розуміє, тому й активно включилося до цієї роботи», — підкреслила заступниця міського голови, директорка департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Ксенія Сушко.

За словами начальниці інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяни Янушкевич, з початком війни відразу постало питання працевлаштування переселенців, які перемістилися до Дніпра: — електромонтерів, електрогазозварювальників, та загалом напрямку, пов’язаного з електромережею. Тобто вакансії є, натомість бракує людей, які можуть обійняти такі вакансії з досить високим рівнем заробітної плати. У телеграм-каналі інспекції провели анкетування щодо готовності людей перенавчатися для часткової кваліфікації, щоби влаштуватися на роботу за робітничою спеціальністю.

Сформували відповідні групи, провели роботу з роботодавцями щодо їхньої готовності взяти на роботу людей після навчання. Під час виробничої практики роботодавці можуть приходити та обирати потенційного працівника».

Перенавчання проходитиме на базі Дніпровського центру професійно-технічного освіти та Дніпровського центру професійного освіти.

«Ці навчальні заклади мають досвід роботи, відповідні ресурси, матеріально-технічну базу. Ми навчаємо людей, оперативно задовольняємо їх запити. А загалом такими функціями народжуємо нову професійно-технічну освіту, а зрештою — розвиваємо економіку країни», — наголосив директор навчально-методичного центру професійно-технічного освіти в Дніпропетровській області Віктор Василенко.

Студент Валерій Алексєєв родом із Сєвєродонецька теж став одним із учасників перенавчання у Дніпрі. Він опановуватиме кваліфікацію електрозварювальника.

«Переїхав до Дніпра з батьками. Я ще студент. Але годинник такий, що вже потрібно працювати. Опанувавши кваліфікацію елетрозварювальника, планую працювати за цим фахом, поєднуючи навчання в університеті. Це гарний проект, коли за невеликий проміжок години можна отримати нову професію, влаштуватися на роботу та заробляти кошти», — додав юнак.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Source link