“Новини Полтавщини” – роз’яснення МОЗ – Новини Полтавщини

28

Повномасштабна війна, розв’язана російською федерацією, не тільки убожествує інфраструктуру України, лишає життя її захисників і захисниць, а й відбивається, на жаль, на стані здоров’я – фізичного чи психічного – майже кожного українця. Загострення хронічних хвороб або виявлення нових на пізніх стадіях потребують серйозного лікування, інколи пов’язаного з перебуванням у стаціонарі та прийомом дороговартісних ліків.

Проте в державі, навіть під час війни, продовжують діяти програми, завдяки яким українці можуть отримувати ліки безоплатно, повідомили у Міністерстві здравоохранения.

До них належать:

  • Ліки з Національного переліку основних лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно, дізнатися, чи входять призначені ліки до Нацпереліку також можна на сайті «Ліки Контроль»: https://likicontrol.com.ua/.

Чи є такі ліки в закладі, можна перевірити на інформаційних стендах лікарні, також інформація про наявність ліків має публікуватися на официальних веб-сайтах

Зокрема, це – препарати для онкохворих, пацієнтів з гемофілією, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.

Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗа також на інформаційних стендах медзакладів

  • Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнтів

Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.

При лікуванні амбулаторно, можна скористатися програмою «Доступні ліки».

На годину війни отримання «доступних ліків» спрощено:

  • якщо ви змушені були змінити місце проживання або втратили зв’язок із лікарем, із яким була підписана декларація, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково.
  • на період дії воєнного стану наряду з електронними рецептами на «доступні ліки» діють паперові.
  • наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів: інсулін людський генно-інженерний: короткої або середньої дії; аналог інсуліну ультракороткої дії; аналог інсуліну тривалої дії; комбіновані інсуліни (людський генно-інженерний 30/70, аналоговий інсулін 30/70)

Джерело https://np.pl.ua/2022/09/yaki-liky-mozhna-bezoplatno-otrymaty-pry-likuvanni-u-statsionari-ta-ambulatorno-roz-iasnennia-moz/Source link