У четвер, 3 листопада, православна церковь вшанує пам’ять святих з ім’ям Іларіон. Інша назва свята – “Іларіонів день”.
Преподобного Іларіона Великого, святителя Іларіона, єпископа Меглинського, преподобного Іларіона та схимника Печерського. Іларіон Великий народився у Палестині у 291 році. В Олександрії вивчав християнські науки і хрестився. Ставши учнем Антонія Великого, після смерті батьків повернувся на батьківщину, майно роздавши попрошакам та рідним, а сам оселився у пустелі. Багато молився, працював і боровся зі своїми уподобаннями. Одного разу навіть переконавши розбійників і наставивши їх на істинний шлях. Чутки про подвижника рознеслися по всій Палестині, до нього почали приходити люди і просити про наставництво. Іларіон заснував безліч монастирів і мандрував, навчаючи ченців подвижницького життя.
Єпископ Іларіон Меглінський славився тягою до православ’я, у 18 років прийнявши монастирський постриг, пізніше став єпископом у Болгарії. 30 років боровся з ченцями, проповідував християнство, багатьох навернувши до Христа. Помер у 1164 році, мощі його були визнані нетлінними.
Іменини відзначають Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Георгій, Дем’ян, Константин, Микола, Сергій, Федір, Яків.
За години наших предків 3 листопада зазвичай йшов сніг, тому селяни намагалися не планувати жодних справ. Боялися, що під порошею можуть бути ями чи капкани – віз застрягне чи кінь пораниться.
Також у цей день не можна піднімати що-небудь з дороги і нецензурно висловлюватися, інакше дуже захворієте. Дівчата займалися рукоділлям. Літком для таких зайняти години не було, а ось осенью і зимою – будь ласка. Жінки збиралися в окремій кімнаті, спілкувалися один з одним, розповідали історії, в’язали та вишивали.
У дорогу 3 листопада збиратися не можна – може трапитися нещастя. Також не варто наражатися на опасность: не відвідуйте закинуті будинки, не гуляйте ввечері наодинці, не конфліктуйте з незнайомцями тощо. Сьогодні не рекомендують походи до лісу, адже це може закінчитися травмами чи відруєнням. Бажано нічого не піднімати з дороги, адже знайдена річ може завдати нещастя.
Якщо сніг на Іларіона падає і не тане, то навесні буде багато пролісків. Випало багато снігу – до гарного врожаю хліба наступного року.
Якщо дим із труби підіймається прямо, то погода налагодиться. Якщо стоїть ясний сонячний день, то скоро похолодає.
Вечір тихий та безхмарний – наступний день буде добрим. Якщо сонце червоного кольору, а на небі багато зірок, то погода буде сонячною та морозною.
Заєць-біляк змінив шубку – скоро настане зима. Якщо сніг падає і щільно осідає на гілках, то снігопад затягнеться. Якщо повітря тепле, то буде відлига.
Якщо серед ваших покійних родичів були самогубці чи нехрещені діти, то розсипте на перехресті крошки чи пшоно, щоб задобрити їх душі.
Цей день в історії:
1918 – у Чернівцях відбулося Буковинське народне віче, яке одностайно ухвалило рішення про приєднання Північної Буковини до України (у складі ЗУНР);
1937 – один із днів масових розстрілів видатних представників української інтелігенції в урочищі Сандармох у Карелії. У ці дні вбиті Марко Вороній, Микола Зеров, Мирослав Ірчан, Микола Куліш, Степан Рудницький, Павло Філіпович, Володимир Чехівський, Юліан Шпол та інші;
1941 – агенти НКВС організували у Києві серію вибухів, внаслідок яких біля повітря злетіли Успенський собор Київо-Печерської лаври та ще кілька будівель;
[ad_2]
Source link