“Новини Полтавщини” – Як захиститись від наслідків радіаційної аварії – рекомендації МОЗ

101

Незважаючи на міжнародний нагляд за роботою Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

Джерело: МОЗ

У цьому матеріалі пояснюємо, чим потрібно бути забезпеченим, щоб пережити радіаційну аварію з мінімальною шкодою для здоров’я.

Якщо у вашій місцевості трапилася радіаційна аварія, її можна перечекати у приміщенні. Заздалегідь підготуйте:

  • Скотч, плівку, щільну тканину тощо – якщо ви залишатиметеся біля будинку, а не в укритті.

Радіоактивна пилка осідатиме на всіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері. Після того – не підходьте до них близько. Не користуйтеся зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, зменшіть можливість попадання повітря з вулиці.

  • Засоби гігієни: мило, шампунь.

Після того, як ви зайдете біля приміщення, слід змити з себе всю пилку та грязь, тому найкращим буде прийняти душ. За відсутності такої можливості – вимийте руки, обличчя, відкриті ділянки шкіри. Намагайтесь не терти шкіру, щоб не пошкодити її та запобігти попаданню радіоактивних речовин у рану.

  • Пластикові герметичні пакети, змінний одяг та взуття.

Після того, як ви змиєте з себе пилку, слід переодягтися у чистий одяг, а попередній – акуратно зібрати у пластикові пакети (найкраще – герметичні) та покласти його подалі від людей чи домашніх тварин.

Слід заздалегідь подбати про запаси їжі та води. Найкращим буде зберігати такі запаси у герметичних контейнерах. Пляшкова вода вважається придатною до споживання. Важливо, що кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Проте водопровідну воду можна використовувати для миття, але не для споживання.

  • Лікарські засоби.

Подбайте про запас ліків, які можуть бути потрібні вам за станом здоров’я.

Йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію «для профілактики» без потреби – неприпустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю.

  • Засоби зв’язку.

Влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки, які потрібно виконувати, тому подбайте про наявність мобільного інтернету, телебачення, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарей у разі аварії на електромережах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.

Також варто зібрати документи, адже вони можуть бути необхідні у разі евакуації.

Захистити собі від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацією та виконувати вказівки органів влади.Source link