“Новини Закарпаття” – На Великоберезнянщині збудують велодоріжку в рамках спільного проекту Закарпаття та Пряшівського краю

187

На Великоберезнянщині збудують велодоріжку в рамках спільного проекту Закарпаття та Пряшівського краю

Сьогодні закарпатська делегація на чолі з головою олбраді Володимиром Чубірком бере участь у науковій конференції «Карпатська мобільність», яка проходитиме у словацькому місті Сніна. Захід організував Пряшівський самоврядний край і посвятив його обговоренню проекту HUSKROUA «Карпатська мобільність» щодо покращення доступності у транскордонному регіоні SK-UA. Його мета – підтримати ідею будівництва багатофункціональної туристичної велостежки у Східних Карпатах та добудови меншої туристичної інфраструктури сіл Стакчин та Улич.

Додатковими перевагами цього проекту є початок співпраці з українськими партнерами, які також мають побудувати велодоріжку вдоль дамби у селищі Великий Березний завдовжки 1,9 км, промаркувати та прочистити веломаршрут протяжністю 240 км на території Ужанського національного парку та Великоберезнянської громади потенціал, а також обмінюватися ноу-хау у сфері розвитку туристичних напрямків та супутніх послуг.

За словами учасника конференції, селищного голови Великого Березного Богдана Кирлика, 150 км туристичного маршруту вже промарковано. Завершення робіт очікується у травні 2023 року. Однак, зважаючи на воєнний стан в Україні, можливо, проект буде продовжено.

Володимир Чубірко привітав науковців та представників Пряшівської громади та побажав плідної праці. Він зазначив, що Карпатський регіон має великий туристичний потенціал і Закарпаття зацікавлене у участі спільних з ЄС проектів. Також він зазначив, що Карпати – відповідальність держав, на території яких розташовані гори, і вони повинні разом піклуватися про захист природних ресурсів.

У заході взяли участь голова Перечинської ТГ Іван Погоріляк, начальник управління міжнародних, регіональних зв’язків облради Василь Маковський, його заступниця Уляна Гурчумелія, заступник начальника управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОВ Дмитро Мірошников та голова правління ГО «Міжрегіональний центр транскордонної співпраці».

Пресслужба Закарпатської обласної ради

Джерело https://transkarpatia.net/transcarpathia/social/160396-na-velikobereznianschin-zbuduiut-velodorzhku-v-ramkah-splnogo-proiektu-zakarpattia-priashvsko-kraiu.html[ad_2]

Source link

" " " "