“Новини Закарпаття” – що змінилося з 1 серпня » Новини Закарпаття

110

З 1 серпня в Україні впроваджують електронні рецепти на антибіотики. До таких дій вдаються, щоби зменшити безконтрольне вживання цих препаратів.

Виписувати такі електронні рецепти зможуть лише ті заклади здравоохранения, які вже зареєстровані та працюють з електронною системою здравоохранения (ЕСОЗ). Інші установи зможуть виписувати паперовий рецепт.

Як купити рецепт на антибіотик
Звернутися на прийом до лікаря. Це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар-спеціаліст. Декларація для цього не потрібна.
Після огляду лікар за необхідності випише е-рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку, яка містить всю інформацію про призначення.
Пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо надати інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту. Придбати антибіотик за рецептом можна протягом 30 днів з моменту його виписки.
Лікар у рецепті зазначає потрібну діючу речовину препарату та дозування. Але пацієнт може сам вибрати виробника та купити препарат за кілька разів. У разі відпуску фармацевт поставити на інформаційній довідці штамп “Відпущено” та вкаже кількість проданого лікарського засобу.

Хто може купувати антибіотики без рецепта
Рецепт буде потрібен тільки в тих аптеках, де немає обмежень щодо доступу до медичних послуг та лікарських засобів. Тобто на тимчасово окупованих територіях, а також на територіях де йдуть бойові дії, аптеки відпускатимуть антибіотики без рецепта.

Також виключення будуть діяти для волонтерських та благодійних організацій. На запит військової частини, підрозділу чи певного медичного закладу волонтери як і нині можуть закуповувати антибіотики у дистриб’юторів без рецепта.

Чому вводять обмеження
Недоцільне та неправильне вживання антибіотиків може не тільки зашкодити людині, але й провокує розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок чого бактериї набувають стійкості до антибіотиків. Так, вже зовсім скоро інфекційні хвороби, які наразі швидко та без наслідків лікуються антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними.

А нові обмеження зможуть посилити контроль за вживанням антибіотиків та зменшити ризик виникнення антибіотикорезистентності.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу чи медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних та науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Джерело https://transkarpatia.net/ukraine/159249-prodazh-antibiotikiv-za-receptom-scho-zminilos-z-1-serpnja.html

Source link