“Новини Закарпаття” – що знайшли » Новини Закарпаття

61

Під час використання скануючих систем інспектори Закарпатської митниці виявили у двох тягачах вантажівок понад дві скриньки сигарет, які були тщательно приховані від митного контролю.

Це сталося сьогодні (11.08.2022) на митній посаді «Ужгород-автомобільний», що на кордоні зі Словаччиною. У зону митного контролю заїхали два вантажні автомобілі, які за документами експортували товар – палетні дошки та дерев’яні піддоні з України до Чехії. Обидва перевізники працюють на закарпатському підприємстві.

На підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, митники вивели транспортні засоби із загального потоку та направили їх на стаційну скануючу систему NUTECH, яка на постійній основі розміщена у міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке».

Отже, результат сканера не забарився! В одній кабіні тягача було приховано 656 пачок цигарок іноземного виробництва, в іншій – 700 пачок, усі без акцизних марок.

Доступ до прихованих сигарет став можливим після демонтажу декоративної обшивки кабіни та холодильника для зберігання харчів кабіни водія із застосуванням технічних засобів митного контролю.

Наразі митники складають щодо двох водіїв протоколи про ПМП за ч.1 статті 483 МКУ. Виявлені сигарети вилучено, їхню вартість встановити спеціаліст-експерт. За попередньою оцінкою, загальна вартість вилучених цигарок марок «Marlboro» та «Urta Neo Blak» складає 85 тис грн, а двох тягачів – марок «Вольво» та «Мерседес» понад 1,3 млн грн. Їх також буде вилучено. Адже санкції цієї статті передбачають не лише штраф у розмірі 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією, а також конфіскацію транспортних засобів зі спеціально виготовленими сховищами, що використовувалися для переміщення прихованих товарів через митний кордон України.

Нагадаємо, на митних постах “Тиса” та “Ужгород-автомобільний” Закарпатської митниці працюють стаційні скануючі системи, які встановила фірма “Нуктех Кампані Лімітед”. Ці сканери мають унікальні можливості точного розпізнавання прихованих від митного контролю об’єктів та дозволяють у рази скоротити загальну годину митного контролю та не проводити довготривалі, затратні операції з розвантаження та огляду транспортних засобів.

Використання самих систем регулюється Основними санітарними правилами забезпечення радіаційної безпеки та системи цілком відповідають вимогам ВООЗ та МАГАТЄ.

Source link