“Новини Закарпаття” – У Закарпатті протягом останніх років істотно скоротилася популяція змій

53

У Закарпатті протягом останніх років суттєво скоротилася популяція змій.

Основною причиною цього є те, що люди вбивають цих істот навіть не думаючи про їхню роль у природі. Саме змії запобігають нашестю гризунів, які є значно небезпечнішими для людини. Як вберегтися від укусу та що робити, якщо лихо таки сталося, ми вже неодноразово розповідали у своїх сюжетах.

Цього разу поговоримо про користь плазунів. В Україні, в тому числі й на Закарпатті, щорічно знищують сотні змій. За малим винятком, вони не є небезпечними для людини. А частина з цих плазунів – рідкісні види, які перебувають на межі зникнення.

Одна з причин зменшення їхньої чисельності – умисне вбивство людьми. Близько 5-ти видів плазунів водиться у нашому краї. Зустрічається також і мідянка. Цей вид живе та полює біля води.

У Закарпатті рекордне збільшення популяції змій спостерігалося у 2019 році, проте цього літа їх кількість суттєво скоротилася. Люди вбивають їх і навіть не замислюються, що цим самим наражають собі ще більшу опасность.

Адже саме змії полюють на гризунів, які є переносниками різного роду інфекцій та шкідниками в господарстві. Близько 2х десятків випадків, коли змія таки скуштувала людину з початку року, зафіксовано на Закарпатті. За статистикою 90 відсотків укусів стаються випадково, коли людина настала на пресмыкання, або занадто наблизилася.

Застерігають,що крім плазунів біля водойм можна зустріти небезпечний вид насекомих – павука-осу.

Джерело https://transkarpatia.net/transcarpathia/our-news/159543-u-zakarpatti-protjagom-ostannih-rokiv-istotno-skorotilasja-populjacija-zmij.html

Source link