“Новини Закарпаття” – Важливо! Здорощання пального прогнозують найближчим часом » Новини Закарпаття

51

У прес-службі Закарпатської ОВА повідомляють про те, що Кабінет Міністрів підтримав законопроект щодо змін до Налогового кодексу України, яким передбачається частеве повернення ставок акцизу на пальне, які діяли до повномасштабного вторгнення.

Біля березня Верховна Рада України скасувала стягнення акцизів на горілці. Це рішення було зумовлене гострим кризою на ринку пального України, викликаним світовим паливним кризом та атаками росії на інфраструктуру для зберігання та транспортування енергоносіїв.

З липня ситуація на ринку пального стабілізувалася. Для цього були впроваджені заходи для спрощення логістики пального, забезпечені умови для великих довгострокових контрактів як для бізнесу, так і для державного сектору.

Міністерство інфраструктури ініціювало часте повернення ставок акцизу на бензин та дизель на рівні 100 євро/1000 літрів. До повномасштабного вторгнення ставки на бензин та дизель становили 213,5 та 139,5 євро відповідно, тобто майже у два та півтора рази більше.

У Євросоюзі мінімальний рівень акцизу встановлюється Директивою 2003/96/ЄС і сьогодні мінімальна ставка акцизу на бензин за нею становить 359 євро за 1000 літрів.

Таким чином, запропоновані ставки є нижчими за ті, які є обов’язковими для країн-членів ЄС. Наприклад, у Німеччині ставка акцизу на бензин становить 654,5 євро, Польщі – 276,8 євро, Румунії – 373,3 євро, а Словаччина – 555 євро.

При цьому пільговий податок на додану вартість на пальне на рівні 7% зберігається. До березня цього року діяла ставка 20% ПДВ на горюче.

«Скасування акцизу було вимушеним та своєчасним рішенням, яке серед іншого допомогло стабілізувати ситуацію на ринку горючого. Наразі гравці ринку адаптувалися, і ми можемо повернутися до нормального функціонування фіскальних інструментів. За нашим пропозицією, ставки акцизу суттєво менші за тих, які діяли до повномасштабного вторгнення. Крім цього, зберігається діюча зменшена з 20% до 7% ставка ПДВ. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за щомісячну підтримку державного бюджету – завдяки цьому виплачуються заробітні плати та пенсії. Водночас утримання та швидке відновлення зруйнованої інфраструктури залишається прямим обов’язком держави. Акциз, хоч і в урізаному вигляді, дозволить провести мінімальні ремонти, насамперед мостів, та покращити ліквідність усієї фінансової системи держави», – прокоментував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За розрахунками Міністерства інфраструктури часте повернення акцизів на дизель та бензин на фоні зниження цін на нафтопродукти на світових ринках матиме мінімальний вплив на роздрібну вартість.

Source link