“Новини Закарпаття” – Закарпаття у п’ятірці » Новини Закарпаття

64

У серпні у більшій частині регіонів зарплати утрималися від падіння. Винятком є ​​Запорізька, Івано-Франківська, Чернівецька, Сумська та Тернопільська області. Зовсім незначне зниження середньої заробітної плати — не більше 2,7% за місяць відчули Київ, Вінниччина та Закарпаття.

Найбільше падіння ринку праці та зниження середньої заробітної плати за місяць відбулося у Харкові та області. Тут у серпні пропонують найнижчі в Україні зарплати, які, порівнюючи з попереднім місяцем, знизилися на −41% (з 18 000 грн у липні до 10 600 грн у серпні).

Падіння заробітних плат, яке почалося в іншому місяці війни, зараз не настільки масштабне. Все частіше з’являються зарплати вищі, ніж 20 тис. гривень. Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua провів оцінку зарплат, які пропонують у різних регіонах України, та з’ясував, де можна заробити більше.
Де платити більше

Столиця наприкінці літа утримує лідерство за середньою заробітною платою. Київські роботодавці в середньому пропонують 28 700 грн. щомісячної компенсації. Місяцем раніше столична медіанна зарплата складала 29 500 грн, тобто у серпні відбулося її зниження на 2,7%.

Цікавим є той факт, що столична середня зарплата зараз не набагато вища від зарплат в інших містах — лідерах за рівнем середніх окладів.

Так, в Одеській області у серпні компанії пропонують у середньому 25 800 грн щомісячної компенсації.
У Дніпропетровській області середня зарплата становить 23100 грн.

Вакансії Львову та області у серпні займають другу сходинку рейтингу регіонів з найбільшою кількістю пропозицій роботи. Проте середня заробітна плата, яку пропонують роботодавці Львівщини, займає лише четверту позицію за розміром та складає 22 000 грн.

До п’ятірки регіонів із найвищою середньою зарплатою у серпні також потрапила Закарпатська область, хоча різниця з іншими регіонами-лідерами відчутна. В Ужгороді та області роботодавці в середньому пропонують лише 16 200 грн щомісячної компенсації.

Source link