nta.ua – Фільм «День українського добровольця» відзначили на британському кінофестивалі

213

Наприкінці червня Україна презентувала на кінофестивалі Sheffield DocFest програму «Пароль: паляниця». Перший повнометражний фільм об’єднання «Вавилон’13» періоду великої війни «День українського добровольця», кінорежисером якого є Володимир Тихий, здобув «Спеціальну відзнаку» в основному конкурсі.

Про це повідомили на сайті Docudays UA. «День українського добровольця» розповідає, як із початком повномасштабної війни змінилося життя попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, полярника та пенсіонерки.

Показом цього фільму стартував Сезон культури Велика Британія / Україна, частиною якого є програма «Пароль: паляниця».

Також презентували такі роботи:

  • «Крихітка пам’ять» Ігоря Іванька
  • «Назовні» режисера Ольги Журбі
  • «Подолаючи темряву» кінооб’єднання «Кінодопомога»

Крім того, представили 4 фільми з національного конкурсу Docudays UA-2022:

  • «Плай» режисера Єві Джишіашвілі
  • «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешка
  • «Привіз» режисера Єві Нейман
  • «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського

Стрічка «Териконі» режисера Тараса Томенка мала стати фільмом-відкриттям 19 Docudays UA. Також у британському кінофестивалі взяло участь короткий метр Андрія Бондаренка та Міро Клочка «Мир і спокій», знятий протягом перших двох тижнів повномасштабної війни проти України.

«Ми вже не вперше організовуємо покази українських фільмів за кордоном. Однак саме у Шеффілді наша присутність була особливо масовою та помітною. Приємно, що ми, українці, почули багато щирих слів підтримки та солідарності, практичних порад і пропозицій щодо просування фільмів за кордоном», – зазначив артдиректор Docudays UA та член журі конкурсу дебютних фільмів на Sheffield DocFest Роман Бондарчук.

Нагадаємо, нещодавно на HBO відбулася прем’єра документального фільму «Чорнобиль. Загублені касети».

Видавництво Bloomsbury повідомило, що опублікує щоденник 12-річної української дівчинки Єві Скалецької. У ньому – добрий розповідь про її подорож із бабусею з охваченого війною Харкова до Дубліна.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0[ad_2]

Source link

" " " "