Перерви в енергопостачанні можуть бути тривалішими. В “Укренерго” назвали умову

78

 

У разі повторних російських обстрілів українці можуть повернутись до того режиму вимкнення світла, який був у листопаді-грудні 2022 року. Водночас повний блекає в Україні малоймовірний.

Про це повідомив голова Укренерго Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону.

За його словами, сценарій блекауту є більш теоретичним. Кудрицький розповів, що в “Укренерго” розглядають також песимістичний сценарій щодо ситуації з енергетикою в Україні.

“Що стосується песимістичного сценарію, то його, напевно, потрібно сформулювати таким чином: будуть продовжуватися обстріли і якщо при цьому буде виходити з ладу та генеруюча потужність, яку ми відновлюємо, то це буде нівелювати наші зусилля по збільшенню генерації, яких ми зараз докладаємо” , – каже голова “Укренерго”.

Він пояснив, що у такій ситуації будуть діяти планові відключення, а в періоди похолодання додатково можуть запроваджувати і аварійні. Якщо росіяни знову здійснюватимуть обстріл енергооб’єктів України, то перерви в енергопостачанні можуть бути тривалішими.

“Такий песимістичний сценарій передбачає, що ми будемо жити у режимі листопада-декабря 2022 року. Ми точно переживемо цю зиму. Він не смертельний, він некомфортний”, – сказав Кудрицький.

Нагадаємо, що через значні пошкодження як генерації, так і систем передачі електроенергії, до кінця опалювального сезону доведеться застосовувати графіки обмеження електропостачання. Однак у Міненергетики обіцяють, що вони мають бути контрольованими.

Як повідомляв NTA, споживання електроенергії в Україні станом на 11 січня підвищилося через суттєве зниження температури на сході та в центрі країни. Отже, зріс дефіцит потужності.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Source link