“область” Тернопіль – Коли жителям Тернопільщини святкувати Різдво? У ПЦУ дали відповідь

223

У Православній Церкві України розповіли, коли мешканцям Тернопільщини святкувати Різдво. Відповідь опублікували на офіційній сторінці ПЦУ у “Фейсбуці”.

Як розповіли в церкві, не було ухвалено рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості триває, тож дати відзначення всіх зимових свят залишаються такими, як і минулого року:

  • 19 грудня – вшановуємо святителя Миколая Чудотворця
  • 7 січня – Різдво Христове
  • 14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього

Водночас, враховуючи всі обставини (зокрема війну) та громадський запит, Священний Синод Православної Церкви України постановив, що в окремих громадах богослужіння за образом свята Різдва Христового може бути здійснене 25 грудня. Це можливе лише за спільним рішенням настоятеля та громади. Таке богослужіння не заміняє служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою нагодою прославити подію Христового Різдва тим, хто бажає це зробити 25 грудня.

Також, у разі прийняття такого рішення та звершення богослужіння, через єпархіальні управління до Київської Митрополії має бути передана письменна інформація про кількість його учасників. Ця інформація буде вивчати під час розгляду реальної церковної потреби у переході на новоюліанський календар. Тож цього року продовжуємо відзначати церковні свята у звичні нам дати.


Мітки: , , , ,

Джерело | область[ad_2]

Source link

" " " "