Кожен українець, як може допомагає у боротьбі з російським оккупантом. Так, мешканка Тернополя Тетяна Сендецька разом із чоловіком, лікарем-анестезіологом Денисом Кошарським від початку війни комплектують аптечки для військових.
Про це розповідає “Сорока”.
Кошти на купівлю необхідних медикаментів пара збирає разом з українцями. Щоб залучити більше пожертв на аптечки для воїнів, волонтери також проводять розіграші. А нещодавно подружжя почало готувати домашнє варення, яке охочі можуть придбати за грошові пожертви.
Волонтерка розповідає, що ідея створювати варення за пожертву виникла випадково.
“У мене вже давно з’явилася любов до рецептів та кулінарної творчості Євгена Клопотенка. У певний момент ми почали готувати варення вдома. Якось подумали: а чому б не почати його за донати віддавати людям і зробити їм приємний сюрприз? Варення вийшло досить смачним, – пригадує Тетяна Сендецька. – Зараз є орієнтовно 7 смаків. Серед них: полуниця-базилік, абрикос-мігдаль, черешня-лимон-чилі, черешня-кориця, полуниця-бодян, абрикос-мигдаль-базилік та зюм – томат-м’ята. У кожному з них є певні свої особливі нотки, свої зюмки. У нього нестандартний смак як у того, що готують бабусі чи батьки. Саме це додає варення інтриги та цікавості у людей, які хочуть його отримати”.
Ціна однієї баночки корисного смаку – 100 гривень. З цієї суми 50 гривень – собівартість варення. На ці кошти волонтери закуповують продукти для наступних ласощів. Решту грошей йде на комплектацію аптечок для воїнів.
Іноді покупці надсилають значно більшу суму, щоб допомогти укомплектувати аптечки.
“У нас були історії, коли один баночок купували і за 1000-2000 гривень. Люди активно долучаються до збирання коштів на аптечки, донатять та купують варення. Були історії, коли нам скидали гроші з коментарем, де вказали, що хочуть здобути варення. Коли ми уточнили в людини, скільки баночок надіслати на 1000 гривень, вона каже, що досить однієї, а решту – просто кошти на аптечки”, – каже Тетяна Сендецька.
За майже місяць волонтери вдвох приготували 250 баночок варення.
“Наразі основний обсяг готуємо вдвох із чоловіком. Додатково нам допомагає наша тітка. Підключаємо батьків, друзів за потребою, – каже волонтерка. – Разом ми приготували приблизно 250 баночок. Не всі продавали, деякі дарували людям, які з нами від початку війни і активно допомагають донатами чи привозять комлектуючі. Це – знак вдячності тим людям, які давно з нами”, – розповідає Тетяна.
Крім цього, пара проводитиме розіграші, щоб зібрати необхідну суму на комплектування аптечок.
[ad_2]
Source link