“область” Тернопіль – У Кременчуці назвали вулицю на честь льотчина з Тернопільщини

64

У Кременчуці на Полтавщині вулицю Гастелло перейменували на честь Героя з Тернопільщини Олександра Корпана. Він був льотчиком ударної авіації. Під час бойового вильоту ціною власної життя врятував побратимів та багатьох мешканців міста Старокостянтинова на Хмельниччині. Історію Героя розповіли на фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам’яті.

Олександр Корпан був одним із найкращих офіцерів свого підрозділу, цінував бойове побратимство. Він народився у Севастополі. Захоплювався музикою, але пішов батьківською стежкою – вибравши фах військового. Закінчивши військово-морський ліцей Севастополя та Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, – йдеться у повідомленні.

Служивши у 299-ї бригади тактичної авіації імені генерала Василя Нікіфорова у Миколаєві. Виконував військові завдання на Донеччині. Мав відзнаки від командування. 2021-го визнаний найкращим льотчиком ударної авіації в Україні.

2 березня цього року під час повернення з бойового вильоту літак Олександра був підбитий і загорівся. Капітан Корпан відвів охоплений пламенем борт від аеродрому і ціною власної життя врятував побратимів та багатьох мешканців міста Старокостянтинова на Хмельниччині.

Прощалися з Олександром Корпаном у місті Підгайці на Тернопільщині, звідки його батьківщина.


Мітки: , ,

Джерело | область

Source link