“область” Тернопіль – У Тернополі відкрили виставку художниці Олені Кульчицької

47

До 145-річчя від дня народження відомої української художниці Олени Львівни Кульчицької відкрилася книжково-ілюстративна виставка.

До її творчого доробку входитиме живопис, декоративне мистецтво, станкова графіка, ілюстрування друкованих видань.

Народилася художниця 15 вересня 1877 року у місті Бережані. Змалку любила малювати. По закінченню навчального закладу при монастирі Сакраменток, ходила на заняття до Львівської художньо-промислової школи, де отримала базові знання з мистецтва, опанувала акварель. Згодом вступила до новоствореної приватної школи Станіслава Батовського-Качора. У 1902 році вступає до Академії Мистецтв у Відні. За 5 років навчання досягла великих успіхів у живописі, гравюрі, офорті, кераміці, скульптурі, емалі та книжковій ілюстрації.

Відвідувала культурні осередки Європи: Мюнхен, Париж, Лондон, Щвейцарію. Повернулася до Львова, де стала викладачкою малювання в ліцеї.

Найяскравіша ілюстрована нею книжка це ”Лис Микита” Івана Франка.

Розробила понад 80 ескізів малюнків, за проектами яких ткацька фабрика випустила чимало коврових покриттів. Талановита місткиня залишила у спадок розписи на емалі, майоліку та вироби із бронзи.

З 1938 року художниця працювала у Львівському музеї етнографії. Там створила безліч зразків національного вбрання з різних регіонів України: Лемківщини, Покуття, Гуцульщини.

З 1948 року – професор кафедри книжкової графіки Українського поліграфічного інституту ім.Івана Федорова. 1956 року отримала звання Народної художниці України, 1967 року присуджено премію ім. Т.Г.Шевченка. Померла та похована у Львові 8 березня 1967 року.


Мітки: , , ,

Джерело | область

Source link