“область” Тернопіль – Якщо ситуація не зміниться, то кукурудзу можуть не зібрати в цьому сезоні

130

Цього сезону врожай кукурудзи складе 25,5-26,5 млн т. Для порівняння, в минулому сезоні Україна зібрала близько 40 млн т. Таке зниження об’ємів урожаю позначиться на ринку кукурудзи, вважають аналітики Barva Invest Юрій Гаврилюк та Павло Хаустов. Про це пише propozitsiya.com із посиланням на ukragroconsult.

За словами аналітиків, з початку повномасштабної війни кукурудза залишалася лідером за експортом, оскільки європейці використовують її для своїх потреб, на відміну від пшениці та ячменю, які здебільшого йдуть транзитом через ЄС, або купуються для внутрішнього споживання лише у разі суттєвого дисконту в порівнянні з внутрішніми цінами.

Згідно з офіційними даними, у травні на експорт було відправлено 1 млн т кукурудзи і стільки ж у червні. Якщо цей тренд продовжиться, то до кінця сезону з України може бути експортовано 24,5 млн. т кукурудзи.

«Кукурудзу збирають осенью і йде на користь нашому ринку, бо можемо кілька місяців експортувати старий урожай. Та й до осені можемо побачити часте відкриття портів. Тому для кукурудзи не все ще втрачено», – розповідає Павло Хаустов.

В свою чергу Юрій Гаврилюк зазначив, що якщо ситуація з експортом не зміниться, то аграрії залишатимуть велику кількість кукурудзи в полі через брак зберігальних потужностей.


Додавши: Марія Просто

Source link