Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня

75

 

Наразі у Парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок має виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету.

«Так, цей наказ не змінює норм чинного законодавства, але він дозволить Комітету, а потім і Парламенту в цілому, доопрацювати та внести зміни до законодавства, аби врегулювати це питання. Ми ж, у межах своїх повноважень, можемо лише відтермінувати рядки. Отже, ще на рік – до 01 жовтня 2023 року, їх відтерміновано, а за цю годину парламентарі зможуть на законодавчому рівні встановити, що військовий облік жінок відповідних професій/спеціальностей є виключно добровільним. Робота у комітеті Верховної Ради активно продовжується. Тому, ніякої паніки та зради. Жодних обмежень для жінок не існує», – пояснила Ганна Маляр.

Вона додала, що після прийняття відповідних змін до законодавства щодо виключно добровільного взяття на військовий облік жінок, необхідності знову і знову відтерміновувати рядки наказами Міноборони більше не буде.


Джерело | область

Source link