“Патріот Донбасу” – На Буковині священик МП відмовився відспівувати загиблого на фронті воїна

106

У Чернівецькій області у селі Вербівці священик УПЦ Московського патріархату відмовився відспівувати у храмі загиблого на фронті вояка ЗСУ, який віддав життя, захищаючи Україну від російських окупантів. Це вкрай збентежило місцевих жителів, і парафія перейшла до ПЦУ.

Про це йдеться у повідомленні Facebook-групи “Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ с. Товтри“.

“Неділю тому біля с. Вербівці, Заставнівського району відбулася, так би мовити, нагла і кричуща подія. Місцевий московський піп і його прихвостень паламар замкнули храм, щоб не занесли до нього для відспіву місцевого героя, який загинув у війні і якого відповідно мали ховати військові капелани”, – розповіла в мережі Аліна Ткачук із Чернівців.

Вона додала, що протоієрей УПЦ МП Василь Глинський ігнорував прохання батьків загиблого 12 серпня у Донецькій області військового Дмитра Чайки відкрити релігійну споруду та надати церковні приналежності для похорону, які насправді належать всій громаді.

Обурена батьківщина поскаржилися старості села Богдану Семенку, а той вирішивши поспілкуватися зі священнослужителем та паламарем щодо цього інциденту. В інтернеті також є відео подібної розмови.

Як пояснювався священик МП, храм вони закрили з того, що він “боявся, щоб вони не забрали у мене церкву, бо вони прийшли її забрати. Тому я і не відкрив!”

І ось у підсумку 22 серпня місцева громада села Вербівці у повному складі, у присутності старості проголосувала за перехід до Православної Церкви України. Рішення ухвалили одностайно.

На Буковині священик МП відмовився відспівувати загиблого на фронті воїна.  Вся громада перейшла до ПЦУ

На Буковині священик МП відмовився відспівувати загиблого на фронті воїна.  Вся громада перейшла до ПЦУ

Джерело https://donpatriot.news/article/na-bukovini-svyaschenik-mp-vidmovivsya-vidspivuvati-zagiblogo-na-fronti-voyinaSource link