“Патріот Донбасу” – Партизані розповіли, як у Мелітополі протистояти російській окупації

61

Захисники України, які дають відсіч російським оккупантам біля ворожого тилу, розповіли про рух опору та дії підпільників у тимчасово підконтрольному загарбникам Мелітополі.

Про це українські партизані повідомили у інтерв’ю The New York Times.

Бійці підпільники визначають Російські цілі для української артилерії та ракет великої дальності, проводять диверсійні роботи, саботують залізничне сполучення, порушуючи постачання ворожих військ та логістику, ліквідовують інтервентів та їх пособників-зрадників, зривають підготовку окупантів до проведення фейкового “референдуму.

“Мета полягає в тому, щоб показати оккупантам, що вони не вдома, що їм не слід тут облаштовуватися, що вони не повинні спати спокійно”, – сказавши один із партизанів з кодовим ім’ям “Сварог”.

Журналісти зустрілися з ним у Запоріжжі, де офіцер розкрив деякі аспекти партизанської діяльності.

Останніми днями українські військові зробили “Сварога” та кількох інших оперативників доступними для інтерв’ю особисто чи онлайн, щоби підкреслити зростаючу загрозу підпільників для російських окупаційних сил.

Зазначається, що у ЗСУ розпочали підготовку партизанів за кілька місяців до повномасштабного вторгнення РФ, коли країна-агресор зосередила війська біля кордонів України.

В даний час через невеликий рух на лінії фронту активність підпільників посилюється, оскільки вони таємно завдають ударів у добре знайомих їм околицях, використовуючи заміновані автомобілі, міні-ловушки, ліквідовуючи окупантів з вогнепальної зброї (пістолеті).

Перед війною “Сварог” іноді приєднувався до тренувань у вихідні з “Правим сектором” та “Національним корпусом”. Це лише дві з десятків організацій, які проводили військову підготовку цивільних осіб по всій Україні під час восьмирічної війни проти російських окупантів на Донбасі.

“За кулями” Силі спеціальних операцій ЗСУ формували більш структуровану та секретну програму, яка включала в себе інструкції з диверсій, вибухових речовин та зберігання хованок зі оружням в ожиданні великого нападу РФ. Одним із них під Мелітополем і скористався “Сварог”.

Зараз боєць діє у Мелітополі, який перетворився на центр опору у Запорізькій області.

Партизані розповіли, як у Мелітополі протистояти російській окупації

Мінування авто на стоянці контрольованої росіянами поліцейської дільниці – праворуч “Сварога” з іншими партизанами. Тоді внаслідок вибуху був ліквідований один із зрадників – “поліцейських”, а інший отримав поранення.

Також команда ”Сварога” минулого тижня у Мелітополі замінувала машину колаборанта Олега Шостака, який вступив до російської путінської партії”Єдина Росія”. Пособник рашистів у результаті вибуху був поранений.

За словами партизанів, виживуть або загинуть колаборанти під час таких нападів – менш важливо, ніж сигнал, що посилається зі шкірним ударом: ви ніколи не будете в безпеці.

Також підпільники, які діють на оккупованому РФ південному сході України, розповсюджують у містах плакати та листівки з іменами та вирішили співпрацювати з оккупантами. Робляться такі попередження у рамках психологічних операцій.

За словами високопоставленого українського військового чиновника, у кожного оперативника своя роль: розвідка цілі, збір розвідданих щодо її пересування та проведення атаки. Вони діють в умовах високої конспірації.

За спостереження за операціями в тилу ворога відповідають два підрозділи у складі ЗСУ: Служба військової розвідки та Силі спеціальних операцій. Міжвідомча оперативна група спостерігає за операціями як розвідувального управління, так і підрозділів сил спецоперацій підпілля, відомого як рух Опору (Рух Опору).

Партизані в Запорізькій області здійснюю диверсії, в результаті чого “двісті” російські солдати, зриваються спроби противника вкрасти десятки тонн зерна, а нещодавно був виведений з ладу залізничний міст, що з’єднує Мелітополь з окупованим Кримом, що зупинило постачання область.Source link