“Патріот Донбасу” – У Центрі суспільного здоров’я розповіли, як уберегтися від венеричних інфекцій в умовах війни

206

У перші місяці російського вторгнення багато українців жаловались на зниження лібідо через страх та несприятливі умови життя, однак життя триває і люди повертаються до звичних життєствердних практик.

Водночас венеричні хвороби можуть сильно ускладнити життя. У Центрі громадського здоров’я розповілиякі убезпечити собі від інфекцій, які передаються статевим шляхом.

“Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), можуть сильно ускладнити вашу життя, адже викликають значний дискомфорт: подразнення, різноманітні виділення зі статевих органів, підвищення температури – у короткостроковому періоді”– Розповідають у ЦГЗ.

Без належної терапії ці захворювання можуть призводити до серйозних наслідків, як порушення репродуктивної функції, проблеми з іншими системами організму та навіть бути смертельними, як СНІД чи вирусні гепатити B та С.

Втім у ЦГЗ наголошують, що кохатися для дорослого людини важливо та корисно для підтримання психічного здоров’я.

Найкращим захистом нині є бар’єрний метод контрацепції у вигляді презервативів, який за правильного користування дає до 98% захисту від венеричних хвороб, що передаються статевим шляхом.

Як правильно використовувати кондомі:

  • зберігати у спеціальній упаковці (в ідеалі – металевій коробочці), а не в кармані біля тіла чи сумочці, де вони нагріваються або труться про інші речі;
  • ретельно стежити за терміном придатності та цілісності упаковки;
  • використовувати в комбінації лише з природною змазкою або штучною на водній основі, оскільки жир та силікон у складі лубрикантів руйнують латекс;
  • одразу змінювати презерватив, якщо надягли його не тим боком, а також між статевими актами;
  • обирати презервативи лише свого розміру.

Лікування статевих захворювань мають назначати виключно уролог чи венеролог після визначення збудника, проте провести такий огляд в умовах війни не завжди можливо.

Саме тому основні зусилля спрямуйте на запобігання хвороби. Пусть життя перемагає, а секс завжди буде захищеним та підтримує вас, а не завдає проблем”– кажуть у ЦГЗ.

[ad_2]

Source link

" " " "