“Патріот Донбасу” – Українців закликають зробити COVID-щеплення перед початком епідсезону

61

Міністерство охорони здоров’я нагадало про необхідність щеплення проти коронавірусу перед початком епідемічного сезону.

Про це повідомляє пресслужба відомства у Фейсбуці.

“Усі люди старші 18 років мають отримати базовий курс імунізації двома дозами вакцини проти COVID-19 (Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech) або однією дозою вакцини Janssen (Jcovden). Діти від 12 років можуть щепитися двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що бустерне щеплення мають зробити люди віком від 18 років, які отримали базовий курс вакцинації понад 6 місяців тому. Водночас для всіх людей віком від 60 років, а також для осіб 18-59 років із хронічними хворобами доступна друга бустерна доза щонайменше через 4 місяці після першої.

У відомстві нагадують, що перед щепленням додаткові медичні огляди робити не потрібно, а легка застуда чи субфебрильна температура не є протипоказаннями до вакцинації. Скасувати щеплення можна у разі алергічної реакції на попередню дозу вакцини, гіперчутливість до компонентів вакцини та за гострого захворювання, показником якого є температура вища ніж 38,5.

У МОЗ наголошують, що реакції після щеплення проти COVID-19 є нормальними: вони швидко минають та є значно легшими, ніж сама хвороба та її ускладнення.

Джерело https://donpatriot.news/article/ukrayinciv-zaklikayut-zrobiti-covid-scheplennya-pered-pochatkom-epidsezonuSource link