“Перший Криворізький” – Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки

155

Запорізька АЕС до ранку 14 серпня працює із ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Про це повідомляє Енергоатом у Телеграмі.


“Станом на 08:00 14 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ, починаючи з минулого тижня, спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції. Внаслідок атаки на Запорізьку АЕС спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключено”
– йдеться у повідомленні.

Під час обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію, об’єднано допоміжний корпус, насосну станцію господарсько-побутових стоків. Обстрілювали також пожежну частину, розташовану на території ЗАЕС та призначену для захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції.

Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, висока та пожежна небезпека.

Крім того, пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика СХОЯТЬ ЗАЕС. Український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

В Енергоатомі зазначають, що ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається. Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати та виробляти електроенергію для потреб вітчизняної енергосистеми.

Щоб дізнаватися новини Кривого Рогу та всієї України першими, приєднуйтесь до telegram-каналу “Першого Криворізького”

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Джерело https://1kr.ua/news-73481.html[ad_2]

Source link