“Перший Криворізький” – Зерно, ракети та електроенергія – розбираємо чергову маніпуляцію РФ

198

31 березня армія РФ завдала чергового ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України. А 2 листопада російські війська завдали удару дроном-камікадзе по енергетичному об’єкту в Кривому Розі – частина міста залишилася без світла та води. Російська пропаганда щоразу після таких ударів по цивільних об’єктах намагається виправдати їх. Як завжди, звинувачує в них самих українців.

Мова пропаганди

Президент Російської Федерації Володимир Путін особисто сказав, що ракетні удари по Україні – відповідь за Севастополь. Мабуть, мали на увазі удар по фрегату «Адмірал Макаров» 29 жовтня.

Тоді ж російська сторона вийшла із так званої «зернової угоди». Вони пояснили своє рішення ударами по Чорноморському флоту.

Що насправді

Насправді росіяни виправдовують удари по цивільних об’єктах та критичній інфраструктурі в Україні маніпуляціями, мовляв, українці самі у всьому цьому винні.

Зокрема, у червні цього року вони анонсували удар по Криворізькій тепловій електростанції. Вони стверджували, що саме там розміщуються підрозділи Збройних сил України та з її території ведеться артилерійський вогонь. Більш детально про спростування цих маніпуляцій можете прочитати в спецпроекті «Боротьба з дезінформацією» на 1kr.ua.

Заступник генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс під час засідання Ради безпеки ООН 31 жовтня повідомив, що в ніч на 29 жовтня у «зерновому коридорі» не було суден, які брали участь у угоді про експорт українського зерна. А секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов ще 30 числа назвав твердження про удар із зернового корабля маренням. Також причетність України до того, що відбувається у Севастополі, спростував радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Коментуючи ранкові обстріли 31 жовтня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі спільного марафону «Єдині новини #UAРазом» розповів, що такими вкиданнями росіяни намагаються виправдати терористичні дії щодо України та звинуватити в них самих українців.

«Це класичний приклад того, як росіяни намагаються розповсюджувати фейки. Спочатку історії про бойових птахів, потім про бойових комах, тепер вони говорять про бойове зерно. Це один із наративів, яким вони намагаються перенести відповідальність за удари по цивільній інфраструктурі України на самих українців».– Розповідає міністр.

Більше того, фейк про відповідь за Севастополь спростовують і самі росіяни. Зокрема, раніше заступник Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, який колись був маріонетковим президентом країни, сказав, що головна мета ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі – змусити Україну капітулювати.

Але вже за два дні, 2 листопада, після гучного виходу Російської Федерації із «зернової угоди» президент Путін оголосив про її продовження, вимагаючи безпеки для Чорноморського флоту та гарантій безпеки від України. Нагадаємо, що цей флот використовувався у наступальних діях армією Російської Федерації та мінування акваторії Чорного моря.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.



[ad_2]

Source link

" " " "