ПОЛІТИКА – Кирило Тимошенко обговоривши з Послом Великої Британії швидке відновлення інфраструктурних об’єктів

54


Кирило Тимошенко обговоривши з Послом Великої Британії швидке відновлення інфраструктурних об'єктівЗаступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко провів робочу зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

Кирило Тимошенко розповів пані Послу про онлайн-платформу, яка містить актуальні дані щодо кожного об’єкта в Україні, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

Він наголосив, що перед початком зимового періоду надзвичайно важливо відбудувати соціальну інфраструктуру та житло. За його словами, Fast Recovery Plan передбачає відновлення шкіл, дитячих садків, комунальних мереж, а також приватних будинків громадян, щоб вони могли якнайшвидше повернутися додому.

За словами заступника керівника Офісу Президента, найбільше об’єктів, які потребують відбудови – на деокупованих територіях Київської, Чернігівської та Сумської областей.

«Ми розділили регіони на чотири типи: перший – окуповані території, другий – деокуповані території, де зараз найбільше проблемних об’єктів, третій – території, що постраждали внаслідок ракетних ударів тощо», – розповів він.

Як зауважив Кирило Тимошенко, українці вже повертаються додому, і найперше потрібне житло з цілою крышею, вікнами та необхідними комунікаціями.

Тому, як розповів він, паралельно з Fast Recovery Plan розроблено проект будівництва п’ятиповерхових будинків у шести областях України для людей, які втратили свої оселі внаслідок російського вторгнення. Квадратний метр такого житла буде коштувати близько 700-800 дол. США.

Заступник керівника Офісу Президента зазначив, що, згідно з даними соціологічних досліджень, близько 70-80% українців готові повертатися додому навіть попри загрозу ракетних ударів, якщо мати, де жити, і за відсутності наземного просування ворожих військ.

Він також наголосив, що відбудова хоча б частини об’єктів соціальної інфраструктури в тій чи іншій громаді буде спонукати людей до повернення, адже вони будуть бачити, що відновлювальні роботи ведуться.

Зі свого боку Мелінда Сіммонс відзначила важливість відновлення навчальних закладів та облаштування в них укриттів, оснащених усім необхідним.

Пані Посол також зауважила, що Велика Британія зацікавлена ​​у долученні до відбудови решти об’єктів житлово-комунального господарства та критичної інфраструктури Київщини, що зазнали руйнувань внаслідок війни.Source link