ПОЛІТИКА – Олена Зеленська провела відеорозмови з дружинами глав держав та урядів Бельгії, Австрії, Північної Македонії, Іспанії та Сербії

31


Олена Зеленська провела відеорозмови з дружинами глав держав та урядів Бельгії, Австрії, Північної Македонії, Іспанії та Сербії.Перша леді України Олена Зеленська продовжує відеорозмови з представницями різних країн, які долучилися до цьогорічного саміту перших леді та джентльменів. Протягом останнього тижня вона поспілкувалася з дружинами глав держав та урядів Бельгії, Австрії, Північної Македонії, Іспанії та Сербії.

Мета цих розмов – закріпити та поглибити співпрацю між країнами в гуманітарній, культурній, освітній та соціальній сферах, а також у сфері ментального та фізичного здоров’я.

«Як і на Саміті, у центрі наших розмов – люди. Ми говоримо про ті проекти для людей, які вже вдалося запустити, та про ті, які хотіли б реалізувати. Об’єднавши наші зусилля, ми зможемо відновити людський капітал України та засвоїти уроки, які допоможуть здолати можливі майбутні світові кризи», – зазначила дружина Президента України.

Так, у розмові з дружиною Прем’єр-міністра Бельгії Аннік Пендерс Олена Зеленська подякувала за те, що Бельгія однією з перших надала Україні військову допомогу, підтримала у гуманітарному та фінансовому плані, а також прихистила понад 50 тисяч українців, які через російську агресію вимушено. покинули свої домівки. Крім того, Бельгія взяла на лікування та реабілітацію 17 українських важкопоранених військових і готова й надалі сприяти в цьому харчуванні.

У розмові з дружиною Прем’єр-міністра Іспанії Марією Бегоньєю Гомес Фернандес перша леді України відзначила, що високо цінує зусилля уряду цієї країни щодо створення сприятливих умов для українців, передусім можливостей для продовження навчання дітей та пошуку роботи для їх матерів, а також за швидку організацію мовних курсів для дітей та для дорослих з метою їхньої швидкої адаптації. Наразі в Іспанії проживає загалом близько 260 тисяч громадян України, з них 138 тисяч отримали тимчасовий захист.

Під час спілкування з першою леді Північної Македонії Єлізабетою Гьоргієвською Олена Зеленська подякувала їй за гуманітарну допомогу та прихисток понад 3 тисячі українських тимчасових переселенців. Крім того, Північна Македонія передала Україні майже 270 тонн гуманітарної допомоги (продукти, одяг, ліки, засоби гігієни тощо).

У розмові з дружиною Федерального президента Республіки Австрія Доріс Шмідауер Олена Зеленська висловила благодарність за те, що Австрія виявляє солідарність з українцями та продовжує надавати їм підтримку. Згідно з офіційними даними, Австрія взяла на проживання близько 80 тисяч українців, з яких 28,5 тисячі – особи віком до 18 років. Крім того, перша леді України запропонувала Доріс Шмідауер стати патронесою книжкового проекту «Історії кращої години» в Австрії. Проект передбачає випуск та начитку книг українських авторів на українському, німецькому та нідерландському мовах. Їх будуть поширювати в Німеччині, Австрії, Бельгії та Нідерландах. Цікавинкою проекту стане можливість самостійно начитати книгу. За задумом організаторів, ініціатива допоможе дітям подолати сум, інтегруватися в довкілля країни та зберігати зв’язок із рідними, які залишилися вдома.

Поспілкувавшись із першою леді Сербії Тамарою Вучич, дружина Президента України подякувала за допомогу, яку Сербія надає українським тимчасовим переселенцям, а також спільні спортивні табори для дітей. Зі свого боку Тамара Вучич повідомила, що Республіка Сербія хоче підтримати ініціативу Олени Зеленської із закупівлі автомобілів швидкої допомоги та передасть Україні два такі реанімобілі.

Нагадаємо, на минулій неділі перша леді України провела розмови з дружиною Президента Європейської ради Амелі Дербаудренгієн, першою леді Латвійської Республіки Андрою Левіте, першою леді Белізу Россаною Марією Брісеньо та дружиною Президента Ісландії Елізою Рейд.

Інший Саміт перших леді та джентльменів відбувся у Києві 23 липня у змішаному форматі: частина учасників долучилася за допомогою телемостів із Варшави, Брюсселя, Вашингтона та Лондона. Головна студія була розміщена у Києві, на території Національного заповідника «Софія Київська». До заходу долучилися 23 перші леді та майже 50 всесвітньо відомих спікерів. Саміт висвітлювався у понад 20 країнах світу. Захід був присвячений повоєнній відбудові України, а саме: відновленню її людського капіталу. Одним із головних завдань Саміту був збір коштів на автомобілі швидкої медичної допомоги типу С. На сьогодні вдалося зібрати понад $5,9 мільйона.Source link