ПОЛІТИКА – Росія намагається зробити Херсонщину буквально зоною відчуження; світ повинен на це відреагувати – звернення Президента України

40


Росія намагається зробити Херсонщину буквально зоною відчуження;  світ повинен на це відреагувати – звернення Президента УкраїниБажаю здоров’я, шановні українці!

Щойно завершивши спілкування зі студентами та викладацькою спільнотою Єльського університету – це один із провідних університетів США та всього світу. Його випускники мають значний вплив на ухвалення рішень – політичних, бізнесових, на рівні громадських та міжнародних організацій.

Саме такими зверненнями, як це до представників Єльського університету, ми розширюємо круг тих, хто розуміє, що відбувається в Україні, і допомагає нам захищати свободу.

Продовжу цю роботу на наступній неділі. Будемо й надалі розширювати наші можливості, зокрема через неформальну дипломатию – через громадськість у країнах-партнерах, через студентську спільноту, через професійні та бізнес-спільноти.

Провівши сьогодні переговори з Джорджею Мелоні, головою італійського уряду. Привітавши пані Прем’єр-міністра з призначенням, обговорили можливості для посилення нашої співпраці на різних напрямках – це й безпековий напрям, економіка, дипломатія, зокрема інтеграція нашої держави до європейських та євроатлантичних структур.

Провівши кілька нарад із військовими щодо поточної ситуації на передовій, наших активних дій.

Сьогодні у ворога звітують про нібито завершення їхньої мобілізації… Про нібито непотрібність нових хвиль відправлення громадян Росії на фронт.

Ми відчуваємо на передовій зовсім інше. Хоча Росія і намагається посилити тиск на наші позиції, використовуючи мобілізованих, але вони настільки погано підготовлені та екіпіровані, настільки грубо застосовуються командуванням, що це дає змогу припустити, що вже скоро Росії може знадобитися й нова хвиля відправлення людей на війну. Ми до цього готуємось – готуємось до того, що нинішнє російське керівництво буде шукати будь-які нові можливості, щоб продовжувати війну. Зокрема завдяки своїм спільникам в Ірані.

Саме тому щодня працюємо з партнерами для того, щоб посилити нашу протиповітряну оборону, інші наші оборонні можливості. Щоденно посилюємо захист нашої критичної інфраструктури, передусім енергетичної.

На цей час у багатьох містах і районах нашої країни застосовуються графіки стабілізаційних відключень – близько 4 мільйонів українців мають обмеження зараз. Київ і область, Житомирщина, Полтавщина, Рівненщина, Харківщина, Чернігівщина, Сумщина, Черкащина, Кіровоградська область. Можливі також аварійні відключення у інших регіонах. Робимо все, щоб держава мала можливість скоротити такі відключення.

Окупанти додали ще одного виклику – на окупованій території. Фактично вони демонтують там всю систему охорони здоров’я. Окупанти вирішили закривати медичні установи у містах, вивозити обладнання, машини швидкої – просто все… Тиснути на лікарів, які ще залишилися в окупованих районах, щоби вони переїжджали на територію Росії.

Передусім це стосується Херсонської області. Росія робить із Херсонщини зону без цивілізації, без елементарних промов, які доступні в більшості країн світу. Цей регіон до приходу Росії, як і всі інші області України, був цілком нормальним та безпечним, там гарантувалися всі соціальні послуги людям… Там гарантувалося життя.

А тепер Росія намагається зробити Херсонщину буквально зоною відчуження. Світ повинен на це відреагувати. Наше Міністерство закордонних справ, всі наші представники інформують міжнародні організації та партнерів про цей новий ескалаційний крок окупантів.

І я хочу звернутися зараз до всіх наших людей, які перебувають у цих окупованих містах та районах: будь ласка, робіть усе, щоб допомагати одне одному – незважаючи на будь-які дії окупантів. Український прапор повернеться. Нормальну життя ми повернемо. Але треба витримати цю годину. Час, коли навіть формально оккупанти підтверджують, що їм не втриматися на території України, і тому вони намагаються викрасти вже й медичне обладнання, поневолити медичний персонал.

Я дякую Сполученим Штатам Америки – сьогодні оголошено про черговий пакет військової допомоги України. Його обсяг – 275 мільйонів доларів. Дуже потрібні речі для наших оборонців, і вони дають нам змогу крок за кроком звільняти нашу територію. Це не тільки те, що допомагає нам просуватися на полі бою, це те, що дає нам змогу гарантувати людям фундаментальне право на життя.

Хочу подякувати сьогодні Канаді – нашим давнім та щирим партнерам. За безпрецедентний поступок щодо випуску суверенних облігацій Канади, всі кошти від розміщення яких будуть спрямовані на допомогу Україні. Обсяг – півмільярду доларів. І ці облігації будуть доступними для інвестицій не лише в Канаді, а й у всьому світі. Це надзвичайно сильний приклад для всіх наших партнерів.

Канада – перша країна, яка запропонувала такий інструмент підтримки. Дякую тобі, Джастіне, пане Прем’єр-міністре! Дякую Христі Фріланд, справжньому другу України!

Слава всім, хто допомагає Україні боротися за волю!

Слава всім нашим героям!

Слава Україні!Source link