ПОЛІТИКА – Сьогоднішній день показавши, наскільки міцною стала наша держава, і це ще не межа – звернення Президента України

45


Сьогоднішній день показавши, наскільки міцною стала наша держава, і це ще не межа – звернення Президента УкраїниУкраїнці! Українки!

Всі наші захисники та захисниці!

Сьогодні був корисний день для України, дуже змістовний. День, який показавши, наскільки міцною стала наша держава, це ще не межа. Ми робимо все, щоб сила України, можливості України, свобода України тільки збільшувалися.

Сьогодні ми відзначаємо день нашого прапора, і це відбувається у годину, коли ми боремося проти найстрашнішої загрози нашій державності і водночас коли ми досягли найбільшої національної єдності. Саме тому ми вистояли. Бо ми об’єдналися та об’єднали світ навколо справжніх цінностей.

Наш національний прапор став глобальним символом сміливості. Символом усіх, хто цінує вільну життя. Де синє-жовтий, там немає і не буде тиранії. Де синє-жовтий, там немає і не буде нелюдів.

Наш прапор є всюди – від передової, де наші воїни б’ють врага, до столиць на всіх континентах, і він означає всюди одне – людяність.

Я дякую всім, хто захищає справжні цінності. Я дякую всім, хто допомагає Україні. Я дякую всім, хто з 24 лютого і до сьогодні вибрав шлях боротьби за те, що робить життя справжнім. За волю, за незалежність.

Вже зовсім скоро ми відзначатимемо наше головне національне свято – нашу незалежність. Вже завтра. Ми запланували багато активностей – того, що наголосити, який шлях ми пройшли. Пройшли всі разом – українці в Україні, на всій нашій території, на вільній та на тимчасово окупованій, бо наші люди всюди борються. Українці за кордоном – усі, хто допомагав, усі, хто поширював правду про Україну, усі, хто закликав боротися за Україну.

Жодний окупант не відчувається у безпеці на нашій землі. Усі колаборанти знають, що у них немає майбутнього. А ми всі не просто віримо – ми бачимо, що у нашої держави є перспектива.

І на завтра я запланував нагородження людей, які зробили свій внесок у нашу міцність. Це люди з різних сфер життя. Наші воїни, це всі, хто допомагає воїнам. Це зв’язківці, залізничники, рятувальники, медійники, ті, хто інформує наших людей, хто працює у національному марафоні «Єдині новини». Це комунальники, електрики, водії, волонтери, посадовці, спортсмени, артисти – ті артисти, кого знають на передовій, кому вдячні в армії, ті, хто зберігає та відновлює позитивні емоції наших воїнів.

Я попросивши різні міністерства, обласні адміністрації, Збройні Сили України, представників ЗМІ надати свої пропозиції щодо того, хто – вирішуєте ви – хто заслуговує нагород у День Незалежності. І завтра нагороди отримають ті, хто справді їх заслуговує.

Зараз я перебуваю біля офісу Кримської платформи, біля будинку, який символізує, що ми дбаємо про кожну частинку України, про кожну частинку нашого народу – великого українського народу. Крим є невід’ємною частиною нашої держави, Крим – це Україна. Киримлі є невід’ємною частиною нашого народу. І ми обов’язково прийдемо в наші міста Криму, до наших людей у ​​Криму і повернемо їм свободу, яка належить їм по праву так само, як і всім іншим людям.

Саме для цього ми організували спеціальний формат – кримський формат, Кримську платформу. Ми провели минулого літа інавгураційний саміт і сьогодні – вже другий. Я вдячний усім учасникам самміту – 40 лідерів, майже 60 держав та міжнародних організацій. Європейські лідери, лідери Великої сімки, лідери країн Африки, Азії, Латинської Америки. Це не просто зустріч, не просто обговорення. Кримська платформа стала глобальним форумом, який об’єднав лідерів вільного світу. Це спільнота людей, які допомагають відновленню миру та законності для Криму, для Чорноморського регіону, для всієї Європи.

І ті, що саміт проводимо раптом саме зараз, із розширенням представництва – це чітка відповідь світу на російську агресію. Чітка підтримка нашого суверенитету та територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах. У Криму російська агресія почалася, у Криму буде її фінал.

У Києві, на площі Конституції, сьогодні відкрили Алію сміливості – місце пам’яті про особливу силу тих людей, хто не помилився після 24-го лютого, хто не побоявся, хто не відступив під тиском тиранії. Хто допоміг нам боротися проти російської агресії і допомагає досі. І перше ім’я, яке ми представили на Алеї сміливості, це ім’я Анджея Дуді, Президента Польщі. Він був сьогодні у Києві, брав участь у Кримській платформі. І жодного дня за ці півроку не рятував сил у підтримці України. Я вдячний йому!

Обов’язково сьогодні хочу звернутися окремо до нашого Харкова та всіх харків’ян. Ви – героїчні люди, героїчне місто. Горде місто. Місто з почуттям власної гідності. Місто, яке вміє собі захищати. Місто, чиї люди вміють об’єднуватися. Охайне місто. Місто, яке незмінно вражає всіх, хто приїжджає й бачить, як харків’яни дбають про свої вулиці та двори навіть тоді, коли переживають жорстокий тиск російських терористів.

Сьогодні День Харкова. Нині нашому Харкові не до свята. Так, Харків пережив багато несправедливості та жорстокості. Але Харків ніколи не буде містом чорних спалених окон та зруйнованих районів. Харків ніколи не підкориться цій нечисті, яка не має нічого, крім артилерії та ракет.

Ми обов’язково звільнимо всю Харківщину. Ми знайдемо спосіб гарантувати безпеку нашому Харківу. І ми зробимо все, щоби відновити місто. Я обіцяю!

Шановні українці!

Завтра – важливий для всіх нас день. І саме тому цей день, на жаль, важливий і для нашого ворога. Ми маємо усвідомлювати, що завтра можливі мерзотні російські провокації та жорстокі удари.

Збройні Сили України, наша розвідка, спецслужби зроблять все, щоб захистити людей – наскільки це можливо. І ми обов’язково відповімо на будь-який прояв російського терору.

Але, будь ласка, завтра особливо дотримуйтесь правил безпеки. Будь ласка, дотримуйтесь режиму комендантської години. Зважайте на сигнали повітряної тривоги. Звертайте увагу на офіційні повідомлення. І пам’ятайте: ми маємо всі разом дійти до перемоги.

Вічна слава всім, хто воює за Україну!

Слава Україні!Source link