ПОЛІТИКА – Важливо, щоб Україна залишалася гарантом світової продовольчої безпеки – Президент на Одещині

67


Важливо, щоб Україна залишалася гарантом світової продовольчої безпеки – Президент на ОдещиніПід час робочої поїздки до Одеської області Президент України Володимир Зеленський ознайомився із завантаженням українського збіжжя на судно-зерновоз для подальшого експорту.

Завантаження відбулося у Морському торговельному порту «Чорноморськ».

«Перший корабль завантажується з початку війни. Це турецьке судно. Це свідчить про те, що порт почав працювати», – сказав Глава держави.

За словами Президента, експорт збіжжя розпочнеться з відправлення кількох кораблів, які були завантажені, але не змогли вирушити в рейс через початок війни.

Як зазначив Володимир Зеленський, Україна чекає від партнерів – представників Організації Об’єднаних Націй та Туреччини – на відповідні сигнали щодо початку транспортування зерна. Як повідомив Глава держави, експорт може розпочатися найближчими днями.

«Наша сторона повністю готова. Усі сигнали ми передали партнерам – ООН та Туреччині, і наші військові гарантують ситуацію безпеку. Міністр інфраструктури перебуває на прямому зв’язку з турецькою стороною та ООН, чекаємо від них сигналу, що можна починати», – розповів Президент.

Володимир Зеленський упевнений, що розблокування експорту українського зерна дасть змогу уникнути дефіциту продуктів, а також голоду та політичного хаосу в країнах, які потребують харчової продукції.

«Для нас важливо, щоб Україна залишалася гарантом світової продовольчої безпеки», – наголосив він.

Разом з Главою держави з процесом завантаження зерна ознайомилися представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, зокрема Посол Сполучених Штатів Америки Бріджіт Брінк, Посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, Посол Італії П’єр Франческо Дзадзо, Посол Канади Лариса Ґаладза, Посол Федера , заступник голови представництва ЄС Ремі Дюфло, координатор системи ООН Оснат Лубрані.

Президент також провів зустріч із представниками дипломатичного корпусу, під час якої було обговорено питання експорту зерна та міжнародну підтримку України.

Крім того, Володимир Зеленський відвідав українських захисників, які проходять лікування в одному із медичних закладів.

Серед пацієнтів лікарні, зокрема, – громадянин Іспанії, який захищатиме нашу країну у лавах Інтернаціонального легіону.

Глава держави поспілкувався з бійцями і побажав їм швидкого одужання.

Володимир Зеленський наголосив на важливості реалізації програми протезування для військовослужбовців.

Президент також поцікавився у персоналу нагальними потребами медичного закладу.Source link