ПОЛІТИКА – Я не маю точних дат деокупації територій України, але маю точне розуміння, як ми це робитимемо — Офіційне інтернет-представництво Президента України

103


Президент на Стратегічному форумі в місті Блед: Я не маю точних дат деокупації територій України, але маю точне розуміння, як ми це робитимемоПрезидент України Володимир Зеленський заявляє, що сьогодні складно спрогнозувати можливі дати вигнання російських окупантів з України, але що міцніше Європа об’єднається навколо України, то швидше буде перемога над агресором. Про це Глава держави сказав під час спілкування з учасниками Стратегічного форуму, який триває у місті Блед (Словенія).

«Український народ має повне право боротися за свою територію та свою землю у міжнародно визнаних кордонах. Я думаю, що це дуже велике бажання, але для нас це велика і єдина справедлива боротьба», – сказав він, відповідаючи на запитання учасників форуму.

Володимир Зеленський зазначив, що повернення окупованих територій може відбуватися різними шляхами, і українці це усвідомлюють.

«Я не готовий спрогнозувати, коли це буде. У мене немає точних дат, але у мене є точне розуміння, як ми це робитимемо», – зазначив Президент.

Глава держави наголосив на тому, що зараз Росія не налаштована по-справжньому на проведення перемовин щодо завершення війни, адже спілкується лише мовою ультиматумів, вимагаючи від України визнання окупації наших територій.

«Потрібно, щоб обидві сторони хотіли перемовин. Все це – ще одна публічна брехня російської влади. Вони не готові до переговорів, вони цього не хочуть. У їхньому розумінні переговори – це ультиматум, ми повинні визнати, що Донбас і Крим – це російські території. Вони вже кажуть, щоб Україна визнавала і південь нашої держави російською територією після того, як вони там проведуть ще один референдум», – сказав Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що Росія буде готова до переговорів лише після того, як почуватиме силу об’єднання світу у підтримці України.

«Вони (представники Росії. – Ред.) нам обов’язково це запропонують, щойно будуть бачити силу у світі, яка підтримує Україну. У нас це вже побачили. Наразі вже бачать і в об’єднаній Європі, яка гуртується навколо України. Тому, що ми міцніші і що довше зможемо бути разом, то швидше буде победа справедливості», – зазначив Глава держави.

[ad_2]

Source link