ПОЛІТИКА – Європа – не місце для прогулянок російських убивць і тих, хто їх підтримує – звернення Президента України

168


Європа – не місце для прогулянок російських убивць і тих, хто їх підтримує – звернення Президента УкраїниУкраїнці! Українки!

Маємо сьогодні важливі події.

Європейський Союз зробив суттєвий крок у візовому харчуванні щодо громадян Росії. Єврокомісія затвердила пропозицію припинити упрощений візовий режим, який зараз діє між ЄС та Росією.

Звичайно, це ще не повний візовий бан. Але це вже демонструє громадянам держави-терориста, що вони несуть певну моральну відповідальність за агресію своєї держави проти України та всієї Європи.

Зараз така ситуація, коли не можна мовчати. І не можна не протидіяти терору. Абсолютно неприпустимо, що європейською територією можуть користуватися для туризму чи для шопінгу ті, хто в собі вдома, в Росії, не тільки підтримує розкол і знущання з Європи, а й працює на них. І не можна сприймати спокійно, що російські пропагандисти досі мають змогу перебувати в європейських країнах, щодня брехати в репортажах та включеннях з європейських столиць. Врать про Європу! Принижувати Європу! І при цьому перебувати в Європі. Абсурд, який треба негайно припиняти.

Я вдячний пані Президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та всім європейським лідерам, які підтримують візові обмеження для громадян Росії.

І маємо пам’ятати: крім морального боку питання, це також питання елементарної безпеки. Вже неодноразово Росія спрямовувала кілерів до Європи під виглядом звичайних туристів. На шпиль у Солсбері, на німецькі вулиці та склади зі зброєю в Чехії вони вже надивилися. Досить. Європа – не місце для прогулянок убивць та тих, хто їх підтримує.

Інша важлива новина – звіт МАГАТІ. Місія, яка відвідала Запорізьку атомну станцію, представила документальний підсумок своєї роботи. У звіті відзначається присутність російської військової техніки на території АЕС, акцентований тиск на наших атомників і є чіткі посилання на російську військову окупацію. Це добре.

Щодо пропозиції генерального директора МАГАТЕ Гроссі створити зону захисту на станції, то треба дивитися на конкретний зміст такого інструменту: що саме може бути захистом? Якщо зміст цього пропозиції полягає у демілітаризації території АЕС – а це логічно, бо саме російська військова присутність поставила Запорізьку станцію на межу радіаційної катастрофи, – то ми можемо підтримати таку демілітаризовану зону захисту.

У будь-якому разі відчувається, що сучасні міжнародні організації потребують значно більшого мандату на свої дії. Я вважаю, що світ не просто заслуговує, а потребує того, щоб представники МАГАТЕ вимусили Росію до демілітаризації території АЕС та повернення повного контролю України.

Якщо Росія поставила світ на межу радіаційної катастрофи, значить, у світу мають бути відповідні засоби, щоби поставити Росію в умови, коли держава-терорист буде змушена припинити терор.

Взявши сьогодні участь у низці важливих економічних заходів у Нью-Йорку – там перебуває наша урядова делегація на чолі з першим віце-прем’єр-міністром Юлією Свириденко.

Протистояння російському терору та захист нашої держави відбуваються на різних рівнях. Оборона йде поряд із дипломатичними зусиллями, інформаційною роботою та обов’язково – економікою.

Збереження та створення нових робочих місць в Україні, залучення інвестицій та бізнес-проектів, розширення логістичних можливостей, захист наших потреб у фінансовій допомозі – все це абсолютно необхідно. І необхідно зараз, коли війна триває.

Одна з найвідоміших бірж – Нью-Йоркська фондова біржа – це одне з найкращих місць для привернення економічної уваги світу до України. І сьогодні на біржі був український день. І цей український день розпочав глобальну кампанію промоції нашого економічного потенціалу. Ми зробимо все, щоб провідні світові бізнеси працювали з Україною та в Україні. Очевидно, що ключовий визов при цьому – безпековий. Постійно вдосконалюємо наші можливості реагувати на цей визов – захищати нашу державу та наших людей.

Хочу сьогодні подякувати бійцям, які особливо відзначились у цьому.

Тільки за першу половину сьогоднішнього дня вдалося збити п’ять із шести російських ракет Х-101. Це дорога втрата для Росії. І це спасіння багатьох українських життів.

Чотири з цих ракет збили військовослужбовці повітряного командування «Південь». Молодці, хлопці!

Також особливо дякуємо сьогодні воїнам 79-ї десантно-штурмової бригади, яка на донецькому напрямку героїчно стримує ворога.

До речі, хочу звернутися сьогодні до всіх наших людей, які створюють інформаційну картину – так чи інакше. Будь ласка, звертайте свою увагу і увагу суспільства на те, що жорстке протистояння триває майже по всій лінії фронту. Це тисяча триста кілометрів активних бойових дій. І це просто несправедливо, коли про окремі ділянки фронту говорять дуже багато, а про інші ніби забувають. Хоча наші воїни на багатьох напрямках – абсолютні молодці, абсолютні герої.

І на Донбасі, і на Харківщині, і в Запорізькій області, і на півдні, і в прикордонних районах півночі та сходу країни. Захист усієї держави вимагає однаково щирої та серйозної уваги.

Провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача – максимально швидко та точно вирішуємо всі питання, пов’язані з просуванням наших Збройних Сил, знищенням окупантів. 50 тисяч російських життів уже пішло на цю абсолютно нерозумну для Росії війну. І окупантів не хвилює навіть такий рівень втрат.

А нас хвилює кожна життя наших героїв, наших захисників та захисниць. Ми робимо все, щоб берегти життя українців. І я дякую партнерам, які допомагають нам із цим.

Сьогоднішній мій дипломатичний день розпочався о 8-й ранку з розмови з пані Ненсі Пелосі, спікеркою Палати представників США. Як завжди, продуктивно та дуже тепло. Скоординували наші кроки у захисті України та свободи як такої від російської агресії.

Вдень говоривши з Прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте про посилення санкційного тиску на Росію, про нову оборонну та макрофінансову допомогу нашій державі. Дуже вдячний.

Щойно говоривши з новим Прем’єр-міністром Великої Британії пані Ліз Трасс. Це була її перша розмова у новому статусі з іноземним лідером – і це велика честь для України.

Я привітав пані Прем’єр-міністра з початком роботи на посаді і відчуваю, що ми зможемо побудувати глибокі та результативні відносини.

Час, коли пані Прем’єр-міністр починає роботу, дуже складна. Російський енергетичний шантаж, постійні намагання держави-терориста дестабілізувати політичну ситуацію в Європі та у вільному світі, постійна російська дезінформація…

Але, зберігаючи нашу єдність, працюючи в повній координації, ми це можемо подолати.

Обговорили, як ще посилити тиск на Росію, щоб ціна за агресію для неї постійно зростала. І щоб так само постійно зростала оборонна підтримка нашої держави. Почувши дуже вагомі слова щодо нашої співпраці, і щодо майбутніх безпекових гарантій для України, і щодо відбудови нашої держави. Дуже важливо, що Великобританія буде зберігати лідерську роль у консолідації вільного світу та захисту свободи.

Запитавши пані Прем’єр-міністра відвідати нашу державу. І дякую за чітку впевненість у тому, що Україна і вільний світ неодмінно переможуть у цій війні, розв’язаній Росією.

Дякую всім, хто захищає Україну та свободу!

Слава Україні!

[ad_2]

Source link

" " " "