portal.lviv.ua – САП знову відкрило провадження у справі «Роттердам+»

27

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко ухвалив рішення скасувати постанову про закриття так званої справи «Роттердам+» як незаконну та необґрунтовану. Одночасно з цим у справі повністю змінили групу прокурорів через неефективне здійснення нагляду за дотриманням законів під час проведення досудового розслідування. Про це повідомляє прес-служба САП.

«Відповідні рішення прийнято за результатами вивчення матеріалів справи, ретельного дослідження висновків прокурорів під час закриття цього кримінального провадження та за наслідками проведення наради за участю прокурорів та детективів Національного антикорупційного бюро України, які здійснювали досудове розслідування», – йдеться у повідомленні.

Керівник САП виявив чисельні неузгодженості у висновках та аргументації прокурора під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків прокурора фактичним обставинам кримінального провадження.

Це означає, що подальші рішення в цій справі буде приймати вже оновлений склад прокурорів.

Як відомо, 3 березня 2016 року НКРЕКП затвердила нову методику визначення прогнозної ГРЦ електроенергії “Роттердам+”. У ній вартість енергетичного вугілля визначалася за такою формулою: середня ринкова ціна імпортного вугілля у портах Амстердам-Роттердам-Антверпен за попередні 12 місяців плюс вартість його доставки. Формулу обещали застосувати для збільшення рівня енергобезпеки країни, але на ділі так і не зробили цього. Була задіяна схема підвищення тарифів і прогнозної ГРЦ на електроенергію, що передбачала імпортні поставки дефіцитного палива за світовими цінами, але дорогі вугілля продовжували завозити з окупованої території та РФ.

За даними Слово і Діло, прокурор САП Денис Демків чотири рази закривши справу «Роттердам+».

Як відомо, за версією слідства, генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх і ще один менеджер ДТЕК Борис Лісовий за попередньою домовленістю з ексголовою НКРЕКП Дмитром Вовком, колишнім членом Нацкомісії Володимиром Євдокимовим, заступником начальника управління енергоринку НКРЕКП Тарасом Ревенком та начальником відділу цього управління Володимиром Бутовським завчасно » обговорювали можливість її впровадження. Спершу формулу нібито планували застосувати лише на ті вугілля, які доставляють в Україну портами.

Проте кількість такого вугілля становила приблизно 130 тисяч тонн на рік із загального обсягу вугілля такої марки, яку використовують на ТЕС, у 25,5 млн тонн. Пізніше всі вищезгадані особи дійшли згоди застосовувати цю формулу на весь обсяг вугілля, що було запропоновано посадовцями НКРЕКП на засіданні 28 січня 2016 року. Вже 3 березня того ж року посадовці Нацкомісії після отримання дозволу з АМКУ забезпечили розгляд повестки дня, де було питання формули «Роттердам плюс», яку затвердили на тому засіданні. Попередня експертиза встановила як 18,87 млрд грн завданих збитків від впровадження НКРЕКП цієї формули, оскільки від неї отримала надприбутки група компаній ДТЕК Ріната Ахметова, яка займала частку в тепловій генерації у 70%-80%.

Дізнавайтесь першими найважливіші та найцікавіші новини Львова – підписуйтесь на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Source link