prozahid.com – В Ужгороді відкрили виставку-продаж «Мистецтво победы» (Фото)

65

Благодійну виставку-продаж «Мистецтво победы» відкрили сьогодні в Ужгороді. Дві сотні картин відомих закарпатських та українських митців презентували у залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, всі зібрані кошти спрямують на підтримку ЗСУ та створення Музею науки Малої академії наук України в Ужгороді.

Як зазначив на відкритті президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, планували відкрити інтерактивний Музей науки в Ужгороді на базі студентського центру дозвілля «Ювентус», із міського бюджету виділили кошти на проектно-кошторисну документацію, працювали над її розробкою, проте через війну довелося все зупинити . Проте від ідеї не відмовилися і в співпраці із Закарпатською облдержадміністрацією, Ужгородською міською радою, Ужгородським національним університетом робитимуть музей на базі цього закарпатського вішу. Відкриття музею дає віру у майбутнє, зазначивши Станіслав Довгий. І дуже важливо зараз відновити навчальний процес та використати всі можливості для фізичного спілкування дітей під час навчання.

На відкритті виставки взяли участь керівник Закарпатської ОВА Віктор Микита, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, секретар міської ради Арсен Мелкумян, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, заступники міського голови Василь Гомонай, Вадим Борець, Василь Пинзеник, депутати Ужгородської міськради та інші поважні гості.

Міський голова Богдан Андріїв подякував Станіславу Довгому, який із командою приїхав до Ужгорода і робить усе, щоб такий музей працював і в нашому місті, щоб ужгородські діти мали можливість долучалися до найкращих освітніх програм МАН, пізнавали світ цікаво, інтерактивно, брали участь у наукових експериментах та дослідженнях.

Загалом на виставці-продаж – 200 картин із приватних колекцій та переданих художниками, 80 із них надавши із власної колекції Станіслав Довгий. Представлено роботи лауреатів Шевченківської премії Івана Марчука, Андрія Чебикіна, народних художників України Ернеста Контратовича, Юрія Герца, В’ячеслава Приходька, Василя Свалявчика, Степана Шолтеса, Золтана Мічки, заслужених художників Антона Шепиць, Зол Ференця Семана, Франциска Єрфана, Павла Бедзіра, Володимира Павлишина, а також митців нового покоління – Володимира Базана, Аттілі Коприві, Юрія Шелевицького, Тіберія Віллашека, Сергія Лакатоша та багатьох інших.

Ужгородська міська радаSource link