“РУДАНА” Кривий Ріг – Будьте обережні! На Криворіжжі піротехніки знищили понад 2800 вибухонебезпечних предметів

54

Найбільше боєприпасів виявляли на території:

– Криворізького району – 2848 одиниць (обстежено 66 га)

– Синельниківського району – 1454 одиниць (обстежено 51 га).

«Враг постійно обстрілює Дніпропетровщину касетними боєприпасами. На жаль, через необережне поводження із вибухонебезпечними предметами в області загинуло 8 людей. Найбільше – підірвалося на елементі від РСЗВ «Торнадо-С», – зазначив начальник сектору гуманітарного розмінування ГУ ДСНС України в області Андрій Моторя.

Днями від вибуху такого елементу загинув 17-річний юнак.

Надзвичайники наголошують – «касетники» підступні. Можуть не розірватися одразу після прильоту, а здетонувати протягом 48 годин. Ця година може змінюватися навіть в залежності від температури повітря.

«Вони мають вигляд блискучих циліндрів. Можливо, для когось цікаві. Провокують, взяти до рук, щось відкрутити. Але це дуже небезпечно! Робити таке категорично заборонено», – наголосив Андрій Моторя.

ДСНС просити обережно поводитися із вибухонебезпечними предметами:

«Якщо вам трапляється підозрілий предмет, його не можна торкатися чи виконувати з ним якісь маніпуляції. Не можна переносити з місця, кидати в костер, розбирати. Необхідно запам’ятати місце, де ви його знайшли, обгородити його та повідомити рятувальникам чи поліції».

Джерело https://rudana.com.ua/news/budte-oberezhni-na-kryvorizhzhi-pirotehniky-znyshchyly-bilshe-2800-vybuhonebezpechnyh-predmetivSource link