Перейменування вулиць у Кривому Розі: доведеться платити городянам?

151

 

“Не на часі”, “Більше нічого робити, краще б реальними проблемами займалися!”, “А гроші на таблички де брати будуть, з наших податків?”, “Та яка взагалі різниця?”, “Якщо перейменуєте вулиці, нам доведеться витрачати кошти зміну документів”. “У нас створено ОСББ і нам як юридичним особам треба буде вносити зміни до документів, а це варто грошей”. Такі аргументи можна досить часто почути в дискусіях криворіжців.

Роз’яснення щодо фінансових питань надає Криворізький центр безоплатної правової допомоги.

1. Обов’язку змінювати назву вулиці у своїх документах для фізичних осіб не передбачено. У разі укладення правочинів, нові документи будуть оформлюватися на адреси нових назв вулиць. Сама процедура нескладна. Так, за бажанням людина може будь-якої миті звернутися до центру адмінпослуг і внести зміни до правовстановлюючих документів. У разі, якщо зміни вносяться через зміну назви вулиці, адміністративний збір не передбачено.

2. А якщо я захочу продати квартиру? Зміни до документів про право власності на нерухоме майно необхідно буде вносити лише тоді, коли власник захоче продати, подарувати чи передати у спадок свою нерухомість. У такому випадку в документах, які оформлюватимуться на нового власника, вже буде вказано нову назву.

3. А якщо у нас ОСББ, тобто юридична особа? Юридичні особи мають внести зміни до своїх документів, але в такому разі адміністративний збір не стягується і кінцевого рядка, коли це треба зробити, не зазначено. Якщо адреса вказана на бланках, печатках, вивісках, то змінити її з часом доведеться, а коли саме – ніде не значиться.

У Законі України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” зазначено, що адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації:

– змін до відомостей про юридичних осіб та їх установчі документи,

– змін до відомостей про фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, пов’язаних із змінами в адміністративно-територіальному устрої України,

– зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи

– у зв’язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об’єктів топоніміки населених пунктів.

Закон України “Про державну реєстрацію” тут.

Прочитати про те, чи потрібно взагалі змінювати документи і чи коштуватиме це грошей, можна тут.

Source link