ruxus – Експерт вказав на ризики для Ethereum на PoS

124

Перехід Ethereum на алгоритм консенсусу Proof-of-Stake може зробити блокчейн більш уразливим для втручання урядів та цензури. Таку думку висловив провідний дослідник Merkle Science Кобі Морган у розмові з Cointelegraph.

За його словами, висока вартість статусу валідатора загрожує консолідацією нід великими криптокомпаніями на зразок Binance, Coinbase та Kraken.

Нода валідатора Ethereum дає можливість зберігати дані, підтверджувати транзакції та додавати нові блоки. Для її запуску необхідно застікати 32 ETH (~$47 000).

Фахівці компанії Nansen підрахували, що на чотири криптовалютні платформи припадає 61,25% всього заблокованого в стейкінгу ефіру.

За даними Santiment, 46,15% нід мережі пов’язані з двома адресами. Аналітики фірми зазначили, що таке домінування «заслуговує на увагу».

Морган припустив, що великі компанії будуть «схильні до примх урядів». Коли ноди ідентифікують санкційні адреси, вони можуть бути оштрафовані, а потім, зрештою, викинуті з системи, додав він.

«Або ви дотримуєтеся приписів і уникаєте такого роду взаємодій […]або ви ризикуєте отримати штраф, потрапити під слідство і, потенційно, самі опинитися під санкціями», — наголосив експерт.

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін визнав реальність позначених Морганом ризиків під час дзвінка розробників ще 18 серпня. Він припустив, що фільтрація санкційних транзакцій валідаторами може стати однією із форм цензури у мережі.

Однак Бутерін вважає, що поки залишатимуться оператори нід, які не дотримуються санкцій, подібні обмеження виявляться тимчасовими, і транзакція просто потрапить до пізнішого блоку.

Нагадаємо, 15 вересня о 9:42 (Київ/МСК) розробники активували оновлення The Merge в основній мережі Ethereum та перевели її на Proof-of-Stake.

На думку CTO Bitfinex та Tether Паоло Ардоїно, масштабний апгрейд не вирішує проблем Ethereumвключаючи недостатню децентралізацію та масштабованість.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER[ad_2]

Source link

" " " "