З четвертого кварталу 2022 року влада Гонконгу почне тестування роздрібної цифрової валюти центрального банку (e-HKD). Про це пише South China Morning Post.
Раніше відбулося два раунди громадських консультацій щодо попиту, конфіденційності та можливих ризиків, пов’язаних з активом. У ході брифінгу 20 вересня заступник виконавчого директора HKMA Говард Лі зазначив, що багато учасників «висловили стурбованість» відставанням Гонконгу у питанні запуску цифрової валюти.
“Хоча в найближчому майбутньому для e-HKD може і не бути варіантів використання, беручи до уваги результати нашого дослідження та відгуки, HKMA почне прокладати шлях для його впровадження”, – додав Лі.
У тестуванні візьмуть участь окремі банки, платіжні та технологічні компанії. За словами представника регулятора, мета цифрового гонконгського долара — надати клієнту «ширший вибір».
Згідно з HKMA, з четвертого кварталу він почне впроваджувати архітектуру, необхідну для e-HKD. Управління також підготує зміни до законодавства, що дозволяють використовувати цифрову валюту в Гонконгу як законний платіжний засіб.
У червні 2021 року HKMA анонсувала стратегію Fintech 2025, одним із основних напрямів якої є вивчення цифрової валюти з погляду готовності до її впровадження.
Восени регулятор опублікував white paper під назвою “e-HKD: технічні перспективи”.
Раніше центробанки КНР та ОАЕ приєдналися до проекту «мосту» для національних цифрових валют, запущеного регуляторами Гонконгу та Таїланду
Нагадаємо, Китай тестує цифровий юань упродовж трьох років. За підсумками 2021 обсяг транзакцій з активом досяг 87,57 млрд юанів (~$13,68 млрд), зареєстровано 261 млн унікальних цифрових гаманців.
У вересні 2022 року влада розширили пілотну програму на провінції Сичуань, Хебей, Цзянсу та Гуандун.
Пізніше учасники слухань у Комітеті з фінансових послуг Палати представників США проголосували за розробку національної «стабільної монети» або цифрового долара, пославшись на конкуренцію КНР.
Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.
Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER
[ad_2]
Source link