Ми прагнемо інформувати читачів не лише про події в біткоін-індустрії, а й розповідати про те, що відбувається у суміжних технологічних сферах — кібербезпеці та світі штучного інтелекту (ІІ).
ForkLog AI зібрав найважливіші новини зі світу ІІ за минулий тиждень.
- “Яндекс” має намір залишити Росію.
- Amazon представила нові функції та продукти зі штучним інтелектом.
- Автопілот Tesla навчили розпізнавати руки водія на кермі.
- У Південній Кореї запустили безпілотний автобус дорогами загального користування.
- Італійські вчені побудували один із найпотужніших суперкомп’ютерів у Європі.
- Нейросеть навчили читати по губах.
- Найбільш важливі угоди з ІІ області за останній тиждень.
ЗМІ: «Яндекс» планує залишити РФ
Компанія «Яндекс» має намір продати російський бізнес та розірвати зв’язки з країною.
За даними The New York Timesпричиною стали західні санкції, накладені на РФ після її вторгнення в Україну
Відповідно до видання, «Яндекс» планує продавати нові продукти на ринки за межами Росії, оскільки для повного розкриття потенціалу їй потрібні західні технології та фахівці.
Проте спочатку компанія має залучити своїх акціонерів до плану реструктуризації та отримати схвалення влади РФ.
Amazon представила ряд ІІ-сервісів
Компанія Amazon на конференції AWS re:Invent 2022 представила нові функції та продукти зі штучним інтелектом. Серед них:
- інстанси Inf2 на базі оновлених чіпів Inferentia2 для запуску моделей глибокого навчання, що містять до 175 млрд. параметрів;
- хмарний додаток AWS Supply Chain. Сервіс забезпечує прозорість ланцюжка поставок та надає корисну інформацію для мінімізації ризиків та витрат;
- функція “прогнозування на основі машинного навчання” за допомогою запитів природною мовою через сервіс бізнес-аналітики QuickSight Q.
Tencent та Nio домовилися про спільне виробництво робомобілів
Компанія Tencent та виробник електромобілів Nio уклали партнерство для розробки технологій автономного водіння та картографування у високій якості.
Згідно із заявою, стартап отримає доступ до хмарної інфраструктури техгіганта для зберігання даних та навчання алгоритмів робокарів.
За даними CNBC, Tencent вже був найбільшим інвестором Nio. Також партнерство дозволить техгіганту отримати вигоду з державної програми з виробництва «автомобілів нової енергії».
Автопілот Tesla навчився визначати руки на кермі
Компанія Tesla навчила систему автономного керування Full Self-Driving виявляти спроби обходу вимоги тримати руки на кермі.
Раніше програмне забезпечення не могло контролювати цей процес. Технологія виявляла тільки прикладений до керма крутний момент, що дозволяло водіям обманювати систему: вони використовували апельсини, пляшки з водою та спеціальні обтяжувачі.
FSD v10.69.3.1 навчилося виявляти деякі способи обходу вимоги та їх перелік поступово розширюватиметься. Тепер при виявленні відсутності рук на кермі, система примусово відключить автопілот і плавно зупинить електрокар, якщо водій відмовиться взяти керування на себе.
Даних про засоби відстеження виконання вимоги немає.
Співробітники стартапу Motional потрапили під скорочення
Розробник технологій безпілотного керування Motional звільнив десятки працівників.
Виробник не назвав кількість працівників, що потрапили під скорочення. Відомо, що компанія надасть їм вихідну допомогу та допомогу у працевлаштуванні.
За словами представника Motional, перерозподіл ресурсів необхідний для «довгострокового комерційного успіху». Однак найм критично важливих співробітників продовжиться, додав він.
У Південній Кореї запустили безпілотний автобус
У Сеулі (Південна Корея) запустили безпілотний автобус на дорогах загального користування
Транспортний засіб має «закруглені кути» та великі вікна. Автобус обладнаний камерами та радаром для навігації та використовує технологію автономного водіння компанії 42 Dot.
Безпілотник курсує 3,4-кілометровою трасою в центрі Сеула під наглядом оператора безпеки за кермом. Бажаючі можуть безкоштовно проїхати автобусом, забронювавши місце через спеціальний додаток.
Італійські дослідники запустили один із найпотужніших суперкомп’ютерів у Європі
В Італії запустили суперкомп’ютер Leonardo для вирішення високоінтенсивних обчислювальних завдань на кшталт обробки даних, ІІ та машинного навчання.
Система складається з двох секцій – загального призначення та з прискорювачами. Після завершення будівництва перша частина об’єднає 1536 вузлів. Кожен з них включатиме два процесори Intel Xeon Sapphire Rapids з 56 ядрами.
Друга секція поєднає 3456 вузлів, що містять по одному чіпу Intel Xeon 8358 з 32 ядрами.
Продуктивність Leonardo складає 174 петафлоп. Очікується, що машину повністю запустять у першій половині 2023 року, а її пікова швидкодія становитиме 250 петафлопс.
На сьогодні система посідає четверте місце у рейтингу найпотужніших суперкомп’ютерів світу TOP500. У Європі Leonardo поступається лише машині LUMI.
Вчені створили мікророботів для доставки ліків усередині тіла людини
Вчені з EPFL та Імперського коледжу Лондона створили багатофункціональних м’яких роботів для доставки ліків усередині тіла людини.
Пристрої з еластомерів у формі катетерів здатні дистанційно прямувати до пункту призначення і напівавтономно знаходити оптимальний шлях. Волокна можуть включати оптичні напрямні, електроди та мікроканали, що забезпечують доставку ліків, візуалізацію та стимуляцію, а також інші інструменти, що використовуються в робототехніці та медицині.
За словами вчених, система «напрочуд» проста у виробництві і має безліч застосувань за межами людського тіла. Ці волокна можна вбудовувати в матраци для відстеження якості сну, а також використовувати під час створення м’яких протезів або промислових роботів.
Штучний інтелект навчили читати по губах
Дослідники з Імперського коледжу Лондона навчили ІІ читати по губах. Алгоритм вміє розпізнавати сказане кількома мовами.
Модель глибокого навчання аналогічна представленим раніше нейромереж візуального розпізнавання мови. Однак дослідники оптимізували деякі гіперпараметри, розширили тренувальний датасет та використали додаткові функції втрат.
За їх даними, представлена система виявилася ефективнішою за більшість аналогів.
Вчені заявили, що для підвищення продуктивності моделі потрібно тільки ретельне проектування, а не збільшення її розмірів або розширення масиву тренувальних даних.
Вчені створили генератор танцювальних рухів
Дослідники Стенфордського університету розробили ІІ-генератор танцювальних рухів з музики.
Алгоритм EDGE аналізує трек та створює відео з агентом, що рухається в ритмі композиції. Користувачі можуть задіяти всі або деякі частини тіла цифрового бота, а також почати танець з певної позиції.
Система також дозволяє обмежити агента деяким простором.
Найбільш важливі угоди з ІІ області за останній тиждень
З 27 листопада по 3 грудня 2022 року стартапи в галузі штучного інтелекту залучили понад $317,2 млн. Наводимо найцікавіші угоди.
- Виробник складських роботів Locus Robotics залучив $117 млн.
- Deepgram отримала $47 млн на розвиток технології розпізнавання голосу для підприємств.
- Verdant Robotics зібрала $46,5 млн. на розширення парку сільськогосподарських роботів.
- Виробник розумних медичних мікропристроїв для доставки ліків Bionaut Labs отримав $43,2 млн.
- CommonGround привернула $25 млн на розробку технології створення 3D-аватарів за допомогою смартфона.
- Shield зібрала $20 млн на розвиток системи для запобігання витоку даних.
- Автори платформи візуальної автоматизації Deepomatic отримали $10,5 млн.
- Cyvers привернула $8 млн на дослідження та розробку готових рішень для забезпечення кібербезпеки.
Також на ForkLog:
Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!
Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER
[ad_2]
Source link