ruxus – Росіяни у 3 кварталі вивели на депозити за кордон рекордну суму коштів

135

За підсумками 3 кварталу 2022 року переказ на депозити за кордон росіян становив 1,47 трлн рублів (понад $20,4 млрд за потоковим курсом) – це в 26 разів більше, ніж за аналогічний період у 2021 році.

Про це йдеться у статистиці Центробанку РФ, пише “Комерсант”.

У першому та іншому кварталах ця цифра становила 543,4 млрд руб. і 550,7 млрд руб. відповідно.

“Темпи зростання депозитів росіян у зарубіжних банках зростають із третього кварталу 2021 року, тоді приріст становив 57 млрд руб., наприкінці 2021 року він був уже 118,4 млрд руб.

Цифри за третій квартал 2022 року є максимальним значенням за всю годину публікації цієї статистики Банком Росії”, – йдеться у повідомленні.

Видання нагадує, що у березня Центробанк РФ установив обмеження для банків на тлі “підвищеної волатильності” валютного ринку.

Тоді регулятор обмеживши щомісячну суму переказу за кордон $5 тис для фізосіб – резидентів зі своїх рахунків на користь подружжя, близьких родичів (батькам, дітям, дідусям, бабусям, онукам), повнорідних та неповнорідних сестер та братів, усиновлювачів та усиновлених.

У червні місячний ліміт переказів за кордон для фізосіб підвищили з $50 тис до $150 тис за умови переказу на свій рахунок або іншій людині. Поріг на переказ без відкриття рахунок було підвищено – з $5 тис до $10 тис.

Водночас на тлі санкцій все більше іноземних банків за кордоном відмовляються приймати картки російської системи “Мір”, а Центробанк Казахстану повідомляв про збільшення загальної суми переказів із Росії у 13 разів.

Економічна правда

Source linkSource link