Американський Сенат прийняв Закон про чіпи та науку (CHIP-plus), що фінансує та стимулює виробництво напівпровідників у США для конкуренції з Китаєм. Про це пише CNBC.
Згідно з проектом, із федерального бюджету виділять $52 млрд на фінансування американських компаній, які виробляють напівпровідники. Документ також передбачає додаткові податкові пільги та субсидії, що стимулюють приватні інвестиції у цей сектор.
Ряд сенаторів-республіканців розкритикував законопроект. За їхніми словами, за допомогою документа демократи просувають питання клімату, медицини та оподаткування. Також деякі законотворці вважають, що частина федеральних коштів, передбачених законом, може потрапити до Китаю.
Незалежний сенатор Берні Сандерс заявив, що виробники чіпів не потребують додаткової підтримки. Техгіганти і так отримують надприбутки, упевнений політик.
Тепер законопроект має схвалити Палата представників.
Президент США Джо Байден у своєму зверненні назвав рішення Сенату історичним. За його словами, законопроект дозволить зменшити залежність США від іноземних постачальників, знизити ціни на електроніку та створити тисячі нових робочих місць.
Також президент закликав Палату представників схвалити документ якнайшвидше.
За словами фахівців, очікуваний закон навряд чи матиме негайний ефект, оскільки на будівництво нових заводів підуть роки. У короткостроковій перспективі ці ініціативи не вирішать проблему нестачі чіпів, яка існує нині.
Однак, CHIP-plus може відіграти важливу роль в американському технологічному виробництві, вважають експерти. Окрім зниження ймовірності дефіциту в майбутньому, це може зменшити залежність від Тайваню та інших центрів виробництва напівпровідників, яким загрожують країни на кшталт Китаю.
Нагадаємо, у травні Samsung повідомила про плани інвестувати $356 млрд в ІІ, чіпи та біотехнології до 2026 року.
У березні Intel оголосила про будівництві заводу з виробництва процесорів у Німеччині за $19 млрд.
Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!
Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER
[ad_2]
Source link