ruxus – Що таке мультиплікатор Пьюелла та як його застосовувати?

185

Хто і коли вигадав індикатор

Мультиплікатор, заснований на прибутковості майнерів біткоїну, у 2019 році запропонував розробник іншого популярного ончейн-індикатора під назвою MVRV Девід Пьюелл. Однак популярність до інструменту прийшла після публікації криптоентузіаста Сryptopoiesis, в якому той описав користь індикатора.

Замість такої метрики як хешрейт мережі, як у випадку з індикатор Hash Ribbons, П’юелл застосував показник рентабельності майнінгу, відображений у щоденній та середній річній доларовій вартості нововидобутих біткоїнів. На думку Сryptopoiesis, це дозволило створити простий і точний спосіб пошуку ринкових циклів біткоїну.

В основі мультиплікатора лежить припущення, що саме майнери формують ринкові цикли біткоїну. Оскільки вони несуть різні витрати (електрику, амортизація обладнання тощо) при «виробництві» біткоінов, то повинні покривати їх за рахунок продажу першої криптовалюти на ринку. Оптимальний момент для цього майнери розраховують виходячи з умовної точки беззбитковості: ціна продажу має бути вищою за витрати.

Як розраховують мультиплікатор Пьюелла

Формула мультиплікатора Пьюелла має два варіанти.

У першому враховується лише емісія біткоїну. Розраховується як відношення щоденної доларової вартості нововидобутих біткоїнів до 365-денної ковзної середньої щоденної доларової вартості нововидобутих біткоїнів. Цей варіант розрахунку виявився найбільш популярним у криптоспільноті та сервісах аналізу ончейн-даних. Поточне значення мультиплікатора за цією формулою можна переглянути в Glassnode або Cryptoquant.

Другий варіант враховує як емісію биткоина, а й комісії за транзакції. Оскільки у довгостроковій перспективі частка комісій у доходах майнерів підвищуватиметься через халвінгаякий поступово знижує розмір нагород за блок, Сryptopoiesis запропонував включити в розрахунок мультиплікатора також доларову вартість комісій, отриманих майнерами.

У цьому варіанті доларова вартість видобутих біткоїнів додається до обсягу комісій, сплачених у мережі криптовалюти. В результаті виходить загальний дохід майнерів за розрахунковий день, який ділиться на 365-денну ковзну середню всіх щоденних доходів майнерів. Цей варіант слід розраховувати вручну. Для збору даних підійде сервіс Bitcoinvisuals.

Для чого використовують мультиплікатор Пьюелла

Мультиплікатор Пьюелла замислювався як спосіб визначення цінових вершин та мінімумів ринкових циклів біткоїну на основі рентабельності майнінгу. Згідно з описом інструменту на сайті сервісу Glassnode, майнери не схильні продавати надлишки видобутого біткоїну.

Передбачається, що зниження прибутковості майнінгу спричиняє лише «вимушені» продажі з боку майнерів на оплату витрат. А зростання коефіцієнта, одержуваного під час побудови графіка мультиплікатора, тобто підвищення прибутковості майнерів, спонукає майнерів продавати надлишки видобутого біткоїну. Саме така логіка і закладена у роботу та аналіз ринкових циклів за допомогою мультиплікатора Пьюелла.

Аналіз циклів ціни біткоїну за допомогою мультиплікатора Пьюелла

На підставі історичних даних, для визначення вершини або мінімуму ринкового циклу біткоїну різні послуги та інші учасники крипторинку виділяють різні рівні коефіцієнта:

  • Вершина циклу. Сервіси блокчейн-аналітики Glassnode і CryptoQuant визначили вершину циклу, тобто умовний сигнал на продаж біткоїну, в зоні, де коефіцієнт мультиплікатора знаходиться вище за значення 4. У сервісу Lookintobitcoin аналогічний показник розташований на рівні понад 3,5.
  • Мінімум циклу. У сервісах блокчейн-аналітики Glassnode, Lookintobitcoin та CryptoQuant мінімум циклу, тобто умовний сигнал на купівлю біткоїну, знаходиться нижче за значення 0,5.
Що таке мультиплікатор Пьюелла та як його використовувати?
Рекомендовані зони купівлі (зеленим) та продажу (червоним) біткоїну на графіку мультиплікатора Пьюелла. Дані: Lookintobitcoin

Ці рівні обмежені лише думкою аналітиків та його інтерпретацією історичних даних. З часом рівні можуть змінитися. Наприклад, дві попередні локальні вершини, сформовані в березні 2021 року та липні 2019 року, виявилися нижчими від значень 4 і 3,5, визначеними як вершина циклу.

Ризики та недоліки використання мультиплікатора Пьюелла

Використання мультиплікатора Пьюелла як інструмент для аналізу у процесі прийняття торгових рішень може призвести до несподіваних збитків. Існує кілька основних ризиків, які варто врахувати у процесі вивчення та прийняття рішень.

Рентабельність майнінгу

Мультиплікатор застосовує надто узагальнений підхід до аналізу ринкових циклів і припускає, що рентабельність майнінгу залежить виключно від ціни біткоїну. З кожним роком структура ринку майнінгу змінюється, цей бізнес стає складнішим, вимагаючи ретельно продуманих рішень щодо розподілу капіталу.

Прибутковість від майнінгу може включати різні джерела прибутку, у тому числі активний трейдинг або інвестиції. Важко припустити, які джерела доходу будуть у майнерів у майбутньому і що конкретно спонукатиме їх до продажу чи накопичення біткоїну.

Інтерпретація

Ринкова кон’юнктура на момент розробки мультиплікатора може відрізнятися від сьогоднішнього і майбутніх ринкових циклів біткоїну. Рентабельність майнінгу, закладена в логіку інтерпретації коефіцієнта, є надто узагальненим показником без урахування особливостей локальних гравців на ринку. Неправильне трактування поведінки мультиплікатора може призвести до неправильних висновків.

Торгові ризики

Мультиплікатор Пьюелла призначений для аналізу довгострокових ринкових циклів і застосовується визначення короткострокових тенденцій.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

[ad_2]

Source link

" " " "