ruxus – У США створять ІІ-систему для діагностики хвороб за голосом

58

Американські вчені розроблять програмне забезпечення зі штучним інтелектом Voice as a Biomarker of Health, здатне аналізувати голоси пацієнтів для діагностики та вивчення хвороб.

Експерти з 12 науково-дослідних інститутів на чолі з Університетом Південної Флориди (USF) з дотриманням конфіденційності зберуть базу даних голосів людей. За допомогою датасету вони натренують ІІ-систему, яку лікарі зможуть використовувати для виявлення потенційних захворювань та неврологічних розладів шляхом аналізу мови.

Програмне забезпечення навчать виявляти п’ять типів порушень:

  • голосові захворювання – злоякісні та доброякісні ураження гортані, параліч голосових зв’язок;
  • неврологічні та нейродегенеративні розлади – хвороба Альцгеймера, Паркінсона, інсульт, бічний аміотрофічний склероз;
  • афективні та психічні порушення – депресія, шизофренія, біполярний розлад;
  • респіраторні захворювання – пневмонія, хронічна обструктивна хвороба легень;
  • дитячі голосові порушення – мовна чи мовна затримка розвитку, аутизм.

«Ці п’ять категорій захворювань вибрано на основі публікацій вчених у галузі голосового ІІ за останні 20 років», — зазначила керівниця проекту та доцент кафедри отоларингології USF Яель Бенсуссан у розмові з The Register.

За її словами, голос є одним із найпростіших і найдешевших біомаркерів для вивчення. Збір таких даних не несе фізичних ризиків для пацієнтів, і його можна проводити в умовах обмежених ресурсів, особливо з використанням сучасних технологій, додала Бенсуссан.

Для забезпечення конфіденційності та безпеки експерти задіяють федеративне навчання за підтримки ІІ-стартапу в області біомедицини Owkin.

Національні інститути охорони здоров’я США (NIH) виділять на проект близько $14 млн. протягом чотирьох років. У разі схвалення Конгресу, він зможе отримати додаткове фінансування.

У перший рік NIH надасть $3,8 млн, які підуть на збирання масивної та різноманітної бази даних голосів пацієнтів у клінічних умовах. З її допомогою дослідники навчать ІІ розпізнавати загальні риси у звучанні промови людей, у яких діагностували певні захворювання.

Voice as a Biomarker of Health є частиною ширшої ініціативи NIH, яка спрямована на прискорення впровадження штучного інтелекту в охорону здоров’я. Протягом чотирьох років організація пообіцяла інвестувати до $130 млн у медичні ІІ-проекти зі збирання даних, розробки інструментів та створення ресурсів для навчання дослідників.

Нагадаємо, у лютому 2022 року Neuralink Ілона Маска звинуватили у жорстокому поводженні з тваринами під час тестування нейроімплантів.

У липні алгоритм AlphaFold ІІ-лабораторії DeepMind передбачив структури понад 200 млн білків.

У червні 2021 року ВООЗ опублікувала перший глобальний звіт про використання ІІ в медицині та озвучила основні принципи при його розробці.

Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTERSource link