ruxus – У США закликали заблокувати угоду між Amazon та iRobot

151

26 громадських організацій та правозахисних груп закликали Федеральну торгову комісію США (FTC) заблокувати придбання компанією Amazon виробника роботів-пилососів iRobot за $1,7 млрд.

У відкритому листі Fight for the Future, Public Citizen, Athena та інші організації назвали поглинання iRobot антиконкурентним. На їхню думку, угода може завдати шкоди ринку споживчих технологій загалом.

«Amazon прагне безпідставно розширити свою ринкову владу, усунувши суперника шляхом придбання, а не органічного зростання. Також компанія прагне мінімізувати чесну конкуренцію, використовуючи недоступні іншим учасникам ринку дані споживачів», – заявили активісти.

Правозахисники побоюються, що Amazon може неправомірно використовувати докладні відеозйомки будинків клієнтів, які збирають пристрої iRobot. За їх словами, придбання дозволить техгіганту отримати доступ до «надзвичайно потаємних фактів» про особисті місця, які неможливо зібрати іншими способами.

Як приклад групи вказали на поглинання Amazon виробника смарт-пристроїв для будинку Ring у 2018 році. Активісти стверджують, що за три роки успішний і зростаючий стартап перетворився на «короля розумних дверних дзвінків», оскільки техгігант просував його продукти через свою «всюдисущу» платформу за цінами, нижчими від ринкових.

Активісти попередили регулятора, що пилососи Roomba від iRobot можуть піти тим же шляхом. За їхніми словами, якщо Amazon підштовхне продукт до домінування за рахунок антиконкурентного ціноутворення та забере дані з пристроїв, то “ще більше зміцнить свою монопольну владу в цифровій економіці”.

Раніше FTC почало перевірку угоди Amazon з iRobot, щоб переконатися, чи вона порушує антимонопольне законодавство США.

Нагадаємо, у липні Європарламент ухвалив законопроектищо регулюють компанії в галузі конфіденційності, алгоритмів та конкуренції.

У вересні Білий дім виклав шість принципів реформування платформ техгігантів для стримування їхнього впливу.

Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

[ad_2]

Source link

" " " "