ruxus – У ЄС досягли угоди щодо широкого крипторегулювання

227

Рада Євросоюзу та Європарламент попередньо погодили положення законопроекту про регулювання криптовалют MiCA.

Доповідач із регулювання MiCA у Європарламенті Стефан Бергер заявив, що регіон став першою юрисдикцією з нормативною базою для цифрових активів.

Законопроект включає правила, які поширюються на емітентів незабезпечених криптоактивів, емітентів стейблкоїнів, торгові та кастодіальні платформи.

За словами міністра економіки та фінансів Франції Бруно Ле Мера, «покладе край Дикому Заходу в індустрії».

«Узгоджений загальноєвропейський режим для емітентів криптоактивів та постачальників послуг забезпечить безпеку для інвесторів та підтримає стійкість, одночасно зменшуючи фрагментацію та підвищуючи правову визначеність», – Заявив член Європарламенту Ернест Уртасун.

За словами законодавця, MiCA запобіжить епізоди на кшталт колапсу Terra – резерви “стабільних монет” сегрегують. Емітентів зобов’яжуть дотримуватися суворих операційних та пруденційних правил з обмеженнями за обсягом транзакцій у розмірі €200 млн на добу.

Зазначений обсяг у рази перевищує щоденний торговий оборот за найбільш популярними стейблкоїнами на зразок USDT, USDC та DAI, згідно CoinGecko.

Постачальників послуг криптоактивів (CASP) зобов’яжуть дотримуватись суворих вимог, спрямованих на захист споживачів. Їх можуть притягнути до відповідальності у разі втрати коштів інвесторів.

Для торгових платформ з’явиться вимога щодо надання white paper і санкції за використання інформації, що вводить в оману.

Для споживачів передбачать дисклеймери зі згадуванням ризиків втрат, пов’язаних із криптоактивами, для компаній правила маркетингових комунікацій.

MiCA охопить усі зловживання на ринку, пов’язані з будь-яким типом транзакцій чи послуг, насамперед маніпулювання ринком та інсайдерські угоди.

CASP буде потрібний дозвіл для роботи в ЄС. Найбільших постачальників послуг криптоактивів контролюватиме ESMA.

MiCA не ввімкнув бан на Proof-of-Work.

До сфери застосування законопроекту не потрапили NFT. Упродовж наступних 18 місяців Єврокомісія може його доповнити відповідними положеннями.

Попередня угода для офіційного прийняття вимагатиме затвердження Європейською Радою та Європарламентом.

Нагадаємо, у квітні 2022 року представники криптовалютної індустрії закликали ЄС відмовитися від жорсткого регулювання.

Раніше Європарламент підтримав обов’язкову верифікацію користувачів некастодіальних криптовалютних гаманців. Поправки передбачені регламентом обміну інформацією між контрагентами.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER[ad_2]

Source link

" " " "