ruxus – Віталік Бутерін назвав поточний ведмежий цикл очікуваним

64

Співзасновник Ethereum Віталік Бутерін був упевнений, що попередній бичачий ринок криптовалют рано чи пізно закінчиться. Про це він заявив в інтерв’ю блогеру Ноа Сміту.

«Насправді я здивований, що обвал не трапився раніше. Зазвичай криптопузирі тривають близько 6-9 місяців після подолання попереднього піку. Слідом досить швидко настає стрімке падіння. Цього разу бичачий ринок тривав майже півтора роки», – сказав Бутерін.

За його словами, це є відображенням властивої криптовалютам «циклічної динаміки».

«Коли ціни зростають, багато хто говорить, що це нова парадигма і майбутнє, а коли падають, люди починають стверджувати: це приречено, і докорінно помиляються», — наголосив він.

Періодичні цінові спади допомагають добре виявляти проблеми в індустрії та нестійкі бізнес-моделі. Останні досягають успіху під час буму на ринку за рахунок припливу нових грошей, але їхня модель припиняє працювати в період спаду, зазначив Бутерін. Як приклади він навів недавній крах проекту Terra і інвестиційну скам-схему BitConnectщо впала в 2017 році.

Бутерін визнав, що ведмежі етапи негативно впливають на розробку та розвиток протоколів, оскільки важко у фінансовому плані підтримувати команди, що розрослися.

«Але я не претендую на [изобретение] ліки від цієї динаміки», – сказав він.

Нагадаємо, співзасновник і CEO платформи IoTeX Рауллен Чай на початку 2022 висловив думку, що сильні криптопроекти переживуть ведмежий ринок та відновляться.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Source link