Генеральний інспектор Міністерства сільського господарства США (USDA) запустив розслідування щодо Neuralink у зв’язку з потенційними порушеннями умов утримання тварин, що беруть участь у дослідженнях. Про це пише Reuters.
Згідно заяв співробітників, компанія поспішає з тестуванням нейрочіпів, часто завдаючи піддослідним страждання і смерть.
За даними видання, з 2018 року Neuralink вбила 1500 тварин, у тому числі понад 280 овець, свиней та мавп. Ці цифри не означають порушення закону вченими, а компанія пройшла всі перевірки USDA на своїх об’єктах.
Проте колишні та нинішні співробітники поскаржилися на тиск із боку засновника Neuralink Ілона Маска щодо прискорення розробок чіпів. За їхніми словами, це призвело до помилкових експериментів і, отже, до вищого рівня смертності тварин.
З моменту запуску компанії у 2016 році мільярдер просив працівників представити прив’язану до голови бомбу з метою змусити їх рухатися швидше. Також він заявляв, що спровокує «обвал ринку» у разі відсутності прогресу і деякі співробітники інтерпретували цю інформацію як попередження про закриття Neuralink.
Раніше в 2022 році Маск розіслав персоналу електронного листа зі статтею про швейцарських дослідників та створений ними імплантат, який допоміг паралізованому пацієнтові знову ходити. У наступному повідомленні він вказав на повільні випробування чіпів Neuralink.
«Ми недостатньо швидко рухаємось. Це зводить мене з розуму!», – Написав Маск.
Вивчивши внутрішню документацію з тестування нейроінтерфейсів журналісти виявили чотири експерименти за участю 86 свиней та двох мавп, результати яких виявилися сумнівними через людські помилки. Тоді дослідникам довелося повторити ці випробування, що призвело до більшої кількості смертей тварин.
За словами одного з працівників, поспішність в операціях призводить до перенапруги таким чином недостатньо підготовлених співробітників, які, зрештою, роблять помилки.
На підтвердження журналісти знайшли документи з докладним описом ситуацій, коли дослідники Neuralink імплантували нейроінтерфейс двом різним свиням не в той хребець. В результаті їм довелося вбити тварин, щоб позбавити тих страждань.
Нагадаємо, у лютому зоозахисники звинуватили Neuralink у заподіянні «сильних страждань» піддослідним мавпам. З 2017 року в ході тестування нейроімплантів із 23 приматів вижило лише сім.
У грудні Ілон Маск на заході Show and Tell пообіцяв запустити клінічні випробування чіпів Neuralink на людях у найближчі шість місяців.
Підписуйтесь на новини ForkLog у Telegram: ForkLog AI – Всі новини зі світу ІІ!
Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER
[ad_2]
Source link