ruxus – все могло б обернутися набагато гірше

65

Екс-глава FTX Сем Бенкман-Фрід (SBF) в інтерв’ю New York Times неодноразово висловив жаль про колапс біткоін-біржі і визнав, що події могли розвиватися у більш драматичному ключі.

За його словами, маржинальна позиція «була значно більшою, ніж він думав», – «на мільярди доларів». Він був би радий, якби вона була меншою.

SBF погодився, що надто швидко розширив свої ділові інтереси та упустив ознаки виникнення проблем.

Сем Бенкман-Фрід відмовився привести подробиці, розмірковувати на тему тюремного ув’язнення і розкрити своє місце, пославшись на міркування безпеки.

Він зізнався, що останнім часом спав і грав у відеоігри, які прояснюють розум і допомагають розслабитися.

«Ви б могли подумати, що я зараз не спатиму, а натомість я трохи сплю», – заявив він Бенкман-Фрід.

Видання зазначило, що колишній мільярдер виглядав «напрочуд спокійним».

Екс-глава FTX заявив, що працює з регуляторами, судом з питань банкрутства, а компанія докладе максимальних зусиль для задоволення інтересів клієнтів та акціонерів.

На питання про взаємини з колегами Бенкман-Фрід повідомив, що підтримував тісне спілкування не більше ніж з 15 співробітниками і що більше не пов’язаний з романтичними стосунками з CEO Alameda Research Керолайн Еллісон.

За словами джерел видання, SBF брав участь у прийнятті рішень щодо великих угод. При цьому межі між FTX та торговою фірмою «фактично не існувало». Еллісон сиділа поруч із моніторами, що відображають торгові дані з біржі, пояснив він.

Колишній мільярдер назвав «стратегічно невірним кроком» критику щодо голови Binance Чанпена Чжао у розмовах з регуляторами.

6 листопада останній ухвалив рішення позбутися utility-токена FTT біржі FTX. Активи разом з BUSD сумарно на $2,1 млрд стали підсумком виходу компанії з портфельної інвестиції в платформу.

За словами джерел видання, Еллісон взяла провину на себе у краху компанії. За її словами, Alameda брала кредити для здійснення венчурних інвестицій. Після падіння ринку навесні контрагенти вимагали їхнього повернення. На виконання зобов’язань фірма використовувала клієнтські кошти FTX. За її словами, окрім неї та Бенкман-Фріда про це знали ще двоє співробітників.

Співрозмовник New York Times підтвердив, що Alameda Research мала непогашену заборгованість перед FTX. у розмірі $10 млрдПро що раніше повідомили в The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела.

У відповідь на свій тред, у якому він протягом кількох днів у вигляді окремих букв написав «я не знаю, що трапилося», колишній мільярдер сказав, що він таким чином «імпровізує».

В інтерв’ю CoinDesk один із інсайдерів назвав команди FTX та Alameda Research «бандою дітей на Багамах». Саму компанію — місцем, сповненим конфліктів інтересів, кумівства та відсутності нагляду.

Сем Бенкман-Фрід і його ближнє коло, що складається з колишніх колег по Jane Street і однокурсників у MTI, вдесятьох проживали в розкішному пентхаусі на Багамах. У цьому багатьох із них пов’язували романтичні відносини. Зокрема, екс-CEO “іноді зустрічався” з Еллісон.

За словами колишніх співробітників, вони дізналися про проблеми компанії із «твіту CZ [главы Binance Чанпэна Чжао] про покупку FTX і вважали це жартом». Бенкман-Фрід «зберіг мовчання». Він звернувся до співробітників за тиждень після початку кризи, підтримавши тих, хто виявив бажання покинути компанію.

«Гері [Ванг, CTO FTX]Нішад [Cинг, глава по разработке FTX] та Сем контролюють код, механізм зіставлення біржі та кошти. Якби вони пересунули їх чи ввели свої дані, я не впевнений, що хтось міг би це помітити», — повідомило джерело.

Нагадаємо, Мін’юст США має все необхідне для порушення кримінальної справи щодо CEO FTX Сема Бенкмана-Фріда та інших керівників збанкрутіла біржазгідно з Fortune.

Раніше SEC і CFTC також приступили до вивчення взаємозв’язків FTX з її американським підрозділом та Alameda, згідно з Bloomberg.

В агенції вважали малоймовірним повернення коштів клієнтами збанкрутілої біржі, “дірка” в балансі якої становила близько $8 млрд.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTERSource link