ruxus – залишаються ризики продовження спаду криптовалют

150

analytics
analytics

Базовим сценарієм на 2023 рік виступає наступ у США рецесії в економіці та нової хвилі розпродажів на ринку акцій. У цих умовах криптовалюти будуть схильні до негативної переоцінки, попередили в Nansen.

Згідно з аналітиками, ситуацію може змінити лише зниження процентних ставок ФРС.

Експерти засумнівалися у досягненні піку зміцнення долара США, з яким асоціюється втеча від ризиків та падіння вартості криптовалюту. Поточне ослаблення нацвалюти США пов’язали з різким зниженням інфляції та очікуваннями відмови влади Китаю від політики нульової терпимості до COVID.

За спостереженнями фахівців, ринок облігацій США сигналізує, що до травня 2023 Федрезерв може підняти ставку до 4,84% і в другому півріччі знизити її на 40 б. п.

У Nansen нагадали, що подібні уявлення суперечать характером виступів глави ФРС Джерома Пауелла. Представники ЦБ підкреслювали силу ринку праці та ризики недостатнього посилення політики перед загрозою інфляції.

Фахівці протестували модель індексів долара (DXY) та ділову активність (PMI), які мають сильну кореляцію. Вони дійшли висновку, що американська валюта, ймовірно, ще не досягла піку в умовах відсутності сильного охолодження економіки.

Figure A.3.  PMI Індикатор (Final forecast on EUR & EUR forecast - US ISM forecast) vs DXY
Дані: Nansen.

Не виправдалася також гіпотеза щодо капітуляції криптоінвесторів, що могло бути сигналом завершення ведмежого ринку. З цією метою експерти проаналізували індекс на базі динаміки волатильності пут-і кол-опціонів на біткоін та Ethereum, а також розроблений ними індикатор ризик-апетиту «розумних грошей».

Останній вийшов у зону «готовності до ризику» у травні 2022 року, тоді як перший все ще залишається на протилежному полюсі.

На закінчення аналітики вирішили провести паралелі між ринками цифрових активів і акцій через збільшену з 2021 року між ними кореляцію. Нормалізація співвідношення між преміями за ризик у цих класах активах у 2022 році підвищила прогностичну силу показника.

Фахівці нагадали, що у 2008 та 2020 роках премія за ризик в акціях підскакувала до 20% за середнього значення вище 5%. Нині метрика коливається у діапазоні 8-9%.

Figure C.15.  S&P 500 Equity Risk Premium (ERP) базується на знижці.
Дані: Nansen.

«В основному сценарії ERP буде набагато вищим. […]що підштовхне вгору CRP. Тому ціни на криптовалюти відчують нову (і «останню»?) хвилю зниження у цьому циклі, перш ніж умови фінансування стануть сприятливішими для обох класів активів», – Уклали фахівці.

Нагадаємо, колишній CEO BitMEX Артур Хейєс заявив, що біткоїн досяг днаоскільки майже всі «безвідповідальні організації» закінчилися BTC для продажу.

Раніше засновник Galaxy Digital Майк Новограц повторив свій прогноз про зростання ціни першої криптовалюти до позначки $500 000.

Читайте биткоин-новости ForkLog у нашому Telegram — новини криптовалют, курси та аналітика.

Знайшли помилку у тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER[ad_2]

Source link

" " " "