“Щоденний Львів” – Напад Росії на Україну визначає майбутнє Європи

125

16:15 14 серпня 2022 р.

Якби Німеччина відмовилася від України, це було б трагедією як для Німеччини, так і для України.

Про це пише “Economist”, інформує Dailylviv.comза матеріалом Української служби Польського радіо.

Тиранія путіна та його війна в Україніі спричинили пробудження «сонного гіганта» Європи, Німеччини, яка тепер має змінити свою енергетичну, зовнішню та оборонну політику. Для Берліна це можливість, а для російського президента це може стати жахом, пише “Economist”.

Партнерські відносини Німеччини з Росією та її залежність від російського газу були дезавуйовані війною в Україні. Виявилося не лише ті, наскільки Берлін підданий енергетичному шантажу Кремля, а й ті, що імпорт сировини з Росії є фінансуванням його військових операцій, – нагадує британський тижневик.

Однак вторгнення в Україну пробудило «сплячого гіганта» і може призвести до зміни політики Берліна, що призведе до того, що стане «особливим кошмаром» путіна.

«Добра новина полягає в тому, що виклики, які постали перед Німеччиною, можна подолати. Коли Путін розпочав своє вторгнення, Німеччина імпортувала 55% свого газу з Росії. Песимісти попереджали, що якщо (російські) постачання зникнуть, німецькі заводи закриються, а німці “тремтітимуть від холоду на своїх кухнях”, – пише тижневик.

Однак, незважаючи на скорочення імпорту газу з Росії, запаси газу на зиму в Німеччині зростають нормальними темпами. Промисловість повідомила, що може скоротити споживання газу набагато більше, ніж очікувалося. Німеччина перезапускає вугільні електростанції, інвестує у відновлювані джерела енергії та, ймовірно, продовжить роботу атомних електростанцій, – вважає Economist.

Канцлер Олаф Шольц анонсував збільшення витрат на оборону, реалістичнішу зовнішню політику та відхід від «пацифістського табу», допомогу Україні та ґрунтовний перегляд відносин з Китаєм. Також незабаром очікується презентація стратегії національної безпеки.

Тісні зв’язки Німеччини з Європою та США є ще одним перевагою Німеччини, яку можна використовувати у майбутньому, особливо тому, що більш надійна Німеччина буде дуже привабливою країною для інвесторів, пише тижневик.

Проте є ризик, що підтримка політики Шольця послабиться, коли витрати, пов’язані з війною та зростанням цін на енергоносії, змінюватиме ставлення виборців, які поки що переважно підтримують позицію канцлера щодо Росії та України.

Проте, якби “Німеччина відмовилася від України, це було б трагедією як для Німеччини, так і для України. Це конфлікт, який визначає майбутнє континенту”, підсумовує “Economist”.

96 експертів розкритикували політику Німеччини та ЄС щодо Росії

Німеччина відновлює роботу 16 ТЕС на викопному паливі через брак газу

Росія підвоїла доходи від експорту енергоносіїв з початку вторгнення в УкраїнуSource link