“Сумські дебати” – Житель Ямпільщини вирощує 47 сортів винограду – Сумські Дебати

109

Сорок сім сортів столового винограду вирощує у Імшані Володимир Коршок. Чоловік займається виноградарством вже близько десяти років і переконань, що при розумному підході виноград, вирощений на Поліссі, нічим не поступається південному.

Володимир розповідає, що про вирощування винограду замислювався давно, а підштовхнув його до цього життєвий випадок.

–У мене три операції на серці і щороку я лежу у лікарні – у кардіодиспансері. Там невропатологом працює лікар з Тростянця, він у ноутбуці все дивувався сюжети про виноград і я почав цікавитись. Він розповів мені багато про виноград.

Того ж року чоловік побував у Тростянці, де перейнявши досвід місцевого виноградаря Леоніда Кушнерова.

-Придбав у нього саджанці і почав рити ями, а ями треба риті дуже великі: 80 на 80, або 70 на 70. Коли ривши такі ями, всі думали, що я затіяв якесь велике будівництво, склад, чи щось таке будую. А коли впізнали, що під виноград, то всі, чесно кажучи, здивувалися.

Першого врожаю довелося чекати три роки, але він виправдав усі сподівання.

-Відразу загорівся, бо врожай був великий, бо погода була чудова, не ті, що останні три роки. Захотілося далі розвиватись. Почавши бетонувати стовпці, шпалери ставити. Дружина говорити, що вже досить – вже і городу немає. У нас зараз 62 корені винограду, 47 сортів. Я думаю, що ще додатись трохи – на наступний рік хочу додати три сорти.

Володимир упевнений, що вже найближчою годиною столовий виноград стане звичайним явищем на присадибних ділянках півночі Сумщини.

yampil.info

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також у ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах[ad_2]

Source link